Wspólna radość

Wszystkich parafian pragniemy uwrażliwić na

wartość mocy Ducha Świętego

w radości bycia ze sobą

przez rozdawanie znaczka z uśmiechem św. Urszuli jako zaproszenia do

CZYNU RADOŚCI I UŚMIECHU

UZASADNIENIE:

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Zanikają zwykłe, powszednie relacje sąsiedzkie. Anonimowość, zamknięcie w swoich sprawach utrudnia doświadczanie radości bycia ze sobą w różnych okolicznościach. Przez to nie dostrzegamy mocy Ducha Bożego, która objawia się w radosnych wspólnych przeżyciach.

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Duch Święty objawia radość wspólnoty Trójcy Świętej dając ludziom radość bycia z innymi osobami. Św. Paweł Apostoła pisał: Ale jakaż jest nasza nadzieja albo radość, albo wieniec chwały? Czyż nie wy nią będziecie przed Panem naszym Jezusem Chrystusem w chwili Jego przyjścia?Wy bowiem jesteście dla nas chwałą i radością. (1 Tes 2,19-20)

3. Przemiana (dlatego chcemy przyjąć postawę:)

Pragniemy stworzyć wiernym okazję do uwrażliwienia na moc Ducha Świętego w radości bycia z bliźnimi poprzez rozdawanie logo uśmiechu jako zaproszenia do czynu dającego radość i uśmiech naszym sąsiadom.

Hasło: UŚMIECHAJMY  SIĘ ZE  ŚW.  URSZULĄ

Gest ewangelizacyjny:

Zapraszamy do doświadczania radości bycia ze sobą przez rozdawanie logo z uśmiechem jako zaproszenie do dawania radości innym. Przez kolejne dni od Odpustu rozdawane będą znaczki z uśmiechem. Chętni otrzymają dodatkowe znaczki z prośbą, by je wręczyć komuś z sąsiadów wraz z ustnym zaproszeniem do podjęcia dowolnego czynu, który da radość i wywoła uśmiech u naszych bliźnich.

gest liturgiczny:

Na Mszy odpustowej w środę 29 maja 2019r. o godz. 18 uczestnicy jako pierwsi odbiorą znaczki uśmiechu i radośnie zaśpiewają św. Urszuli, że nas zgromadziła na radosnym świętowaniu. Odpustową Mszę św. odprawi Biskup Wojciech Skibicki. Jest to jednocześnie dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w radości naszej Patronki.

Środa, X Tydzień zwykły
Rok C, I