Razem modlimy się na Różańcu w Rejonie

Pragniemy wszystkich mieszkańców parafii uwrażliwić na odkrywanie mocy Ducha Świętego poprzez sąsiedzkie świadectwo przy okazji Różańca Rejonowego.

Uzasadnienie:

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Zanikła wspólna modlitwa rodzinna a tym bardziej sąsiedzka. Nie doceniamy wartości modlitwy różańcowej. Mało wiemy na temat wartości modlitwy wspólnotowej.

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Pan Bóg pragnie bliskiej relacji z każdym z nas. Czeka na nas na modlitwie. Chce nas widzieć na modlitwie jako wspólnotę.

3. Przemiana (dlatego powinniśmy zmienić/ przyjąć następującą postawę:)

Należy pomóc ludziom w odkrywaniu wartości dawania świadectwa poprzez stworzenie okazji do sąsiedzkiej modlitwy we wzajemnych intencjach podczas Różańca Rejonowego.

Hasło: MOC RÓŻAŃCA NAS ŁĄCZY

Gest ewangelizacyjny:

Wszyscy mieszkańcy parafii są zaproszeni do świadectwa sąsiedzkiego przez udział w modlitwie podczas Rejonowego Różańca w niedzielę 7 października. Przychodzimy na Rejonowy Różaniec ze świecami lub lampionami. Kto nie może przyjść, jest zaproszony, by zapalić w tym czasie świecę w oknie swojego mieszkania.

Każdy jest poproszony w „Liście” o wybranie jednej z podanych wartości sąsiedzkich, która według niego jest najbardziej potrzebna w relacjach sąsiedzkich. Karteczkę z wypisaną wartością należy przynieść do kościoła w niedzielę 7 października.

Dziesięć wartości potrzebnych w sąsiedztwie:

1.  otwartość
  2. życzliwość
  3. zgoda
  4. wsparcie
  5. odwiedziny
  6. zainteresowanie
  7. odpowiedzialność wzajemna
  8. troskliwość
  9. współpraca
  10. braterstwo

Gest liturgiczny:

Parafianie są zaproszeni, aby w niedzielę 7 października 2018r. przynieść karteczki z wybranymi wartościami sąsiedzkimi. Zostaną one wniesione w procesji z darami. Podczas Modlitwy Wiernych wezwania będą dotyczyły tych wartości.

Czwartek, XXXII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

czwartek,
15 listopada 2018