Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018r.

 1. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 17.30. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła w naszej parafii.
 2. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Marka mają swoje spotkania za tydzień o godz. 19. Dziewczęta w poniedziałek 19 listopada, a chłopcy we wtorek 20 listopada.
 3. Przypominamy i zachęcamy do wyjazdu w ramach Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Madrycie. Więcej informacji u ks. Marka.
 4. Zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania Dnia Niepodległości. Dziś o godz. 19 w Amfiteatrze Malborskim koło OSiRu będzie wspólne spotkanie z harcerzami i śpiewanie piosenek patriotycznych i harcerskich. Zapraszamy.
 5. Za tydzień gościć będziemy jednego z przełożonych naszego elbląskiego seminarium. Wygłosi nam homilię i będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na przyszły rok. To nasza forma wsparcia dla seminarium.
 6. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski wydana została okolicznościowa gazeta „Szlak wiary” ukazująca życie naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej i jej działania na rzecz odzyskania przez Ojczyznę wolności. Zachęcamy, aby wychodząc dziś z kościoła wziąć tę gazetę ze stolika pod chórem i zapoznać się z jej treścią.

Trzydziesta Niedziela Zwykła – 28 października 2018r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w czwartki o godz. 16.30.
 2. Zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy różańcem w domu w październiku.
 3. Wyrazem naszej pamięci o naszych zmarłych jest troska o uporządkowanie ich grobów. Może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli. W tym roku chciejmy też szczególnie pamiętać o grobach naszych zmarłych sąsiadów. Wspomnijmy sąsiadów w naszych modlitwach za zmarłych.
 4. W czwartek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu weszli do Królestwa Bożego. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 12.
 5. Procesja żałobna na cmentarzu malborskim rozpocznie się o godz. 14. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.
 6. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 1730. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana będzie Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła.
 7. Msze św. w Dzień Zaduszny (piątek) celebrowane będą o godz. 7, 10 i 18 i połączone z procesją wewnątrz kościoła. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych z Komunią św. rano i w południe.
 8. Zachęcamy, by przystąpić do Komunii św. pierwszopiątkowej i starać się w łasce Bożej przeżywać listopad, by owocnie modlić się za naszych zmarłych.
 9. Rodziny naszych parafian zmarłych w ostatnim roku (od listopada 2017), których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych, która będzie odprawiona w sobotę 3 listopada o godz. 18 w kościele.W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa podczas adoracji od godz. 15.
 10. Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się w intencji misji i misjonarzy.
 11. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza odbędą się po następnej niedzieli. Dziewczęta grupa I w poniedziałek 5 listopada, grupa II w środę 7 listopada, chłopcy natomiast w czwartek 8 listopada - o godz. 19 w kawiarence parafialnej.
 12. Zapraszamy na spotkania modlitewne grupy Odnowy w Duchu Świętym w każdą środę o godz. 19 w zakrystii kościoła.
 13. Rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 14. Odwołujemy wyjazd autokarem do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu planowany na sobotę 10 listopada.
 15. W tym tygodniu posłańcy roznoszą list „Bądźmy razem” do naszych mieszkań przed Wydarzeniem 11 listopada. Będą też probowali podjąć rozmowę na temat Grup Sąsiedzkich i listu biskupa Jacka, który napisał do naszej parafii.
 16. Zespół wokalno-instrumentalny Folk Acoustic zaprasza na koncert pt. „W hołdzie wolności” w kościele Zesłania Ducha Św. na Piaskach dzisiaj o godz. 18.
 17. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Michałowskiego 9 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Michałowskiego 5 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 21 października 2018r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w czwartki o godz. 16.30.
 2. Zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy różańcem w domu w październiku.
 3. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę (24 października) po wieczornej Mszy św.
 5. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na seminarium duchowne w Elblągu.
 6. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych w listopadzie wyłożone są na stoliku pod chórem. Można przynosić je do zakrystii, by ustalić dzień tygodnia kiedy będą czytane albo wrzucić na tacę. Prosimy o wypełnianie kartek drukowanymi literami, byśmy uniknęli pomyłek w odczytywaniu imion.
 7. Rodziny naszych parafian zmarłych w ostatnim roku (od listopada 2017), których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych, która będzie odprawiona w sobotę 3 listopada o godz. 18 w kościele.
 8. Ostatnio otrzymaliśmy list od mieszkańca starego miasta, który zbulwersowany jest w naszym kościele stolikiem dla dzieci i ich zachowaniem podczas Mszy św. W związku z tym prosimy parafian o wypowiedzenie swojego zdania na temat zostawienia lub usunięcia tego miejsca dla dzieci. Prosimy o wypowiedzi na kartkach i wrzucenie ich za tydzień do skrzynki pytań i tematów pod chórem.
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Michałowskiego 5 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 13 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.
 10. Grupa naszych parafian pragnie modlić się za pośrednictwem św. Rity. Zakupili figurę świętej i 22 dnia każdego miesiąca chcą uczestniczyć w specjalnym nabożeństwie w kaplicy. Na pierwsze zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 14 października 2018r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci mają swoją modlitwę różańcową w czwartki o godz. 16.30.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy w parafii Różaniec Rejonowy. W sześciu miejscach, między blokami, zgromadziło się około 180 osób na wspólną modlitwę różańcem. Cieszy to świadectwo wiary i chęć przeżywania jej razem z innymi.
 3. Zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy różańcem w domu w październiku. Jeśli jest chęć to i czas się znajdzie...
 4. Dziś obchodzimy Dzień Nauczyciela, a w czwartek z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – święto Służby Zdrowia. Pracownikom Oświaty i Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa!
 5. Jutro przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. W tym cierpieniu rodziców jako chrześcijanie pragniemy być razem i iść razem dalej. Msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych odbędzie się w kościele MBNP w Malborku jutro o godz. 14. Bezpośrednio po Mszy św. symboliczne odprowadzenie do grobu na cmentarz na Wielbarku.
 6. 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową przypada we wtorek 16 października. Zapraszamy tego dnia na wspólną modlitwę różańcową za pośrednictwem św. Jana Pawła II o godz. 17.15. Wieczorna adoracja do godz. 20 będzie prowadzona przez grupę parafian i poświęcona osobie naszego świętego Rodaka. Rocznicy poświęcony jest również dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 7. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Marka mają spotkania w tym tygodniu o godz. 19 – dziewczęta w poniedziałek, a chłopcy we wtorek.
 8. Organizujemy wyjazd w ramach Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Madrycie. W drodze planujemy jednodniowy przystanek i nocleg w Paryżu. Wyjazd 26 grudnia, powrót 2 stycznia. Więcej informacji u ks. Marka.
 9. Wspólnota neokatechumenalna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Malborku zaprasza dorosłych i młodzież na katechezy. Szczegóły na plakacie w gablocie na zewnątrz kościoła.
 10. Małżonkowie są zaproszeni na bal z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, który jest organizowany w Nowym Dworze Gdańskim w sobotę 17 listopada. Szczegóły również na plakacie.
 11. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Kotarbińskiego 13 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 11 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę. Grupa sprzątających była wyjątkowo liczna – aż dwadzieścia osób. Dziękujemy też za kwiaty przyniesione do wystroju świątyni. Bóg zapłać.
 12. Parafia św. Jana w Malborku organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Oświęcimia, Leśniowa, Gidli. Termin 23-25 listopada. Bliże informacje w zakrystii. Tel. 502613597

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 7 października 2018r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku są codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci będą miały swoją modlitwę różańcową w czwartki o godz. 16.30.
 2. Wszystkich parafian zapraszamy dziś do udziału w Różańcu Rejonowym. Opisaliśmy to w ostatnio roznoszonym Liście „Bądźmy razem”. Rejony I, II i III o godz. 15, IV, V i VI godz. 16 w miejscach wybranych między blokami. Niech ta nasza wspólna modlitwa będzie świadectwem naszej wiary i obejmie całą naszą wspólnotę sąsiedzką i parafialną.
 3. Dzieci z pomocą swoich bliskich wykonały rodzinny dziesiątek różańca. Dzisiaj są one święcone z zaproszeniem do tego, aby w rodzinach modlić się wspólnie w październiku na różańcu.
 4. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza mają swoje spotkania w tym tygodniu o godz. 19. Dziewczęta w poniedziałek a chłopcy w czwartek.
 5. Wszystkich Posłańców, Rejonowych i Parafialny Zespół Koordynacyjny serdecznie zapraszamy na Dzień Skupienia osób zaangażowanych w Program Odnowy Parafii. Spotkamy się w sali parafialnej na nowej plebanii w sobotę 13 października w godzinach od 10 do 14.
 6. W sobotę przypada 13 dzień października – rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy do udziału w corocznej Procesji Fatimskiej, która wyruszy po wieczornej Mszy św. i przejdzie ulicami Nowowiejskiego, Westerplatte i Konopnickiej. Będziemy razem modlić się w intencjach naszych rodzin.
 7. Kolejny w Polsce „Dzień Papieski” przeżywać będziemy za tydzień pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla ubogiej młodzieży.
 8. Mamy nadzieję, że małżonkom po ostatniej niedzieli udało się choć raz razem pomodlić na różańcu. Bardzo zachęcamy.
 9. Żony zapraszamy na specjalny różaniec w intencjach małżeństw i rodzin w czwartek o godz. 17.15. Potem Msza św. i krótkie spotkanie kobiet.
 10. Nasz chór parafialny „Cantate Domino” zaprasza zarówno panie jak i panów do wspólnego wielbienia Boga śpiewem. Próby odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św. Nasz chór jest jedynym parafialnym chórem w Malborku. Zapraszamy!
 11. Organizujemy jednodniowy wyjazd autokarem do Polskiego Nazaretu, czyli sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pojedziemy w sobotę 10 listopada. W drodze powrotnej zajedziemy do sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Przyjmujemy zgłoszenia.
 12. W przyszłym roku przygotowujemy dwa wyjazdy – do Rosji i Iranu. Programy umieszczone są na stronie parafialnej. Bliższe informacje w zakrystii.
 13. Wspólnota neokatechumenalna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Malborku zaprasza dorosłych i młodzież na katechezy. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła.
 14. Małżonkowie są zaproszeni na bal z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, który jest organizowany w Nowym Dworze Gdańskim w sobotę 17 listopada. Szczegóły również na plakacie.
 15. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Kotarbińskiego 11 po pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 9 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę. Szczególne podziękowanie za przyniesione kwiaty
 16. Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 30 września 2018r.
 1. Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, aby z pomocą swoich bliskich wykonały rodzinny dziesiątek różańca. Można wykonać go z dowolnych materiałów. Jeden paciorek na „Ojcze nasz” i dziesięć na „Zdrowaś Maryjo”. Ważne, żeby to była praca ręczna i wspólna w domu. Dziesiątki różańcowe przyniesiemy do kościoła w niedzielę za tydzień.
 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą codziennie o godz. 1715. Modlitwa różańcem połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem. Dzieci będą miały swoją modlitwę różańcową w czwartki o godz. 16.30.
 3. W Liście „Bądźmy Razem” roznoszonym ostatnio przez posłańców zapraszamy do zorganizowania i udziału w Różańcu Rejonowym. Bardzo zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło modlitwy i świadectwo wiary.
 4. Po dzisiejszej Niedzieli Małżeństw zapraszamy małżonków do modlitwy w intencji małżeństw. Mężów zapraszamy w najbliższą środę na godz. 17.15 – różaniec i Msza św. a po niej krótkie spotkanie mężczyzn. Żony zapraszamy w czwartek po następnej niedzieli, czyli 11 października, również o godz. 17.15 – różaniec i Msza św. a po niej krótkie spotkanie kobiet. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. Przed południem odwiedziny z Komunią św. u chorych.
 6. Osoby, które obchodzą pierwsze piątki miesiąca zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Pokutnym w czwartek o godz. 19 w kościele. Jest wtedy czas na spokojne przygotowanie duchowe i przystąpienie do spowiedzi.
 7. Zapraszamy na wyjazd autokarowy do Warszawy na „Stadion Młodych”. Jest to spotkanie, na którym gromadzi się młodzież z całej Polski, aby słuchać muzyki chrześcijańskiej oraz świadectw znanych ludzi. Wyjazd w sobotę 6 października o godz. 7.30. Koszt 55zł. Więcej informacji u ks. Marka.
 8. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii – Posłańców, Rejonowych i pozostałych – na Dzień Wspólnoty w sobotę 13 października. Spotkamy się w sali parafialnej na nowej plebanii w godzinach od 10 do 14. Prosimy zaplanować sobie udział w tym spotkaniu.
 9. Na stoliku pod chórem jest pudełko nazywane skrzynką na pytania i tematy. Prosimy o refleksje na temat modlitwy różańcowej, nabożeństwa październikowego w naszej parafii. Można na kartce przynieść je i wrzucić do skrzynki np. w przyszłą niedzielę.
 10. Małżonków sakramentalnych zapraszamy na rekolekcje w Krynicy Morskiej w weekend 12-14 października. Każde małżeństwo może w nich uczestniczyć. Bliższe informacje w zakrystii.
 11. Dziękujemy uczestnikom lipcowej pielgrzymki do Rumunii, którzy ufundowali dwie oliwne lampy, które będą ustawiane na ołtarzu przy monstrancji podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 12. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Kotarbińskiego 9 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 8 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.
 13. Dziś ostatnia niedziela, gdy jest w naszym kościele wystawa o naszej Patronce św. Urszuli Ledóchowskiej. W tygodniu zostanie przewieziona do parafii Miłosierdzia Bożego na Wielbarku. Zachęcamy tych, którzy jeszcze wystawy nie zobaczyli, by zrobili to po Mszy św.
 14. Gość Niedzielny” zawiera dziś m.in. artykuły o św. Teresie z Lisieux, o wizycie Papieża na Litwie a także o malborskiej ziemi a dokładnie o kapłanie z nią bardzo związanym - ks. Władysławie Łędze, którego ulicę mamy w Malborku. Artykuł przygotował nasz parafianin Piotr Szwedowski. Zapraszamy do lektury.

Święta

Czwartek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Dzisiaj jest

czwartek,
15 listopada 2018

(319. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

Różaniec codziennie:

1715

 

100-lecie Niepodległości Polski

1 listopada

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
44164