Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzecia Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018

 1. W sierpniu 2013 wrócił do Malborka - rodzinnego miasta - na emeryturę ks. kanonik Edward Grabarek, który wcześniej był proboszczem w Prawdziskach w diecezji ełckiej. Zamieszkał na ulicy Nowowiejskiego z mamą, która dwa lata później zmarła w wieku 92 lat. Ks. Edward chętnie pomagał nam w parafii – odprawiał Msze św. i spowiadał. Nasilająca się choroba stopniowo odbierała mu siły. W ostatnich miesiącach przykuła go cierpieniem do łóżka. Zaopatrzony sakramentami i otoczony modlitwą bliskich osób odszedł do wieczności w czwartek 18 stycznia. Pogrzeb śp. ks. Edwarda odbędzie się jutro (22 stycznia) o godz. 11 w kościele św. Urszuli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 2. Z okazji Dni Babci i Dziadka dołączamy do życzeń składanych seniorom naszych rodzin. Niech Pan Bóg błogosławi, obdarza zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże.

 3. Kolęda w tym tygodniu:

Kotarbińskiego 8, 13 – 22 stycznia (poniedziałek) od g. 16

Michałowskiego 5, 9, 16 – 23 stycznia (wtorek) od g. 16

Michałowskiego 2, 6, 8, 10 – 24 stycznia (środa) od g. 16

Michałowskiego 12, 14 – 25 stycznia (czwartek) od godz. 16

Michałowskiego 17,19,20,21 i domy szeregowe – 26 stycznia (piątek) od g. 16

Dybowskiego – 27 stycznia (sobota) od g. 10

Michałowskiego 18 – 27 stycznia (sobota) od g. 10

 

Zachęcamy, by jak w roku ubiegłym organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy.

 

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017

 1. Dziś wieczorna Msza św. o godz. 18 połączona będzie z nabożeństwem dziękczynnym za łaski jakich doznaliśmy w roku 2017.

 2. Jutro - 1 stycznia 2018 przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to święto nakazane, czyli powinniśmy uczestniczyć we Mszy św.

 3. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli, a zarazem Dzień Dzieł Misyjnych. Porządek Mszy Świętych – jak w niedziele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej.

 4. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby na Mszę św. o godz. 12 przyszli ubrani po królewsku – korona i płaszcz, a w ręku jabłko. Można też przebrać się za anioła lub pasterza. Na początku Liturgii wyruszy „orszak królewski” do Szopki.

 5. Organizatorzy XXVII Festiwalu „Boże Narodzenie w sztuce” zapraszają nas wszystkich do udziału w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w Parafii Zesłania Ducha Świętego na Piaskach po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami tej dzielnicy. W trakcie będą plenerowe scenki teatralne w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nr 2.

 6. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

 7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia 2018r. Plan na pierwsze dwa tygodnie kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej. Zachęcamy, by jak w roku ubiegłym organizować zwłaszcza w blokach opłatek sąsiedzki przy okazji kolędy. W związku z kolędą zmieniamy czas Mszy św. wieczornej. Otóż będzie ona celebrowana w zwykłe dni od poniedziałku do piątku wcześniej, bo o godz. 15. Natomiast w soboty pozostaje godz. 18. Kancelaria będzie czynna przed i bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15.

 

Boże Narodzenie – 25 grudnia 2017

 1. Na zakończenie adwentowych rekolekcji otrzymaliśmy obrazek z misyjnym posłaniem: Idź i głoś Ewangelię całemu światu. Chrystus Cię posyła! Z okazji Świąt Narodzin Jezusa Chrystusa składam wszystkim życzenia radosnego podjęcia tego zadania w naszych rodzinach, sąsiedztwie, pracy i w każdym środowisku. Bóg, który rodzi się w Betlejem, zaprasza nas swoją miłością do przeżywania wiary we wspólnocie z innymi ludźmi. To dzięki Chrystusowi jesteśmy tu razem. Potrzebujemy siebie nawzajem, by Jezus dziś mógł na nowo rodzić się w naszej wspólnocie wierzących.

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych, radosnych i przeżywanych rodzinnie Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!

 3. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 4. Jutro drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele.

 5. W zwykłe dni tygodnia po Świętach do sylwestra Msze św. poranne będą w kaplicy, a wieczorne w kościele.

 6. W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. o godz. 18 połączona będzie z nabożeństwem dziękczynnym za łaski jakich doznaliśmy w roku 2017.

 7. W poniedziałek 1 stycznia 2018 przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 8. Sa jeszcze ostatnie egzemplarze albumu wydanego na 25-lecie powstania diecezji elbląskiej.

 9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia 2018r. Plan na pierwszy tydzień kolędy umieszczony jest w gablotach oraz na stronie parafialnej

Święta

Środa, III Tydzień zwykły Rok B, II Wspomnienie św

Dzisiaj jest

środa,
24 stycznia 2018

(24. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św. pn - pt:

700 i 1500

Msze św. soboty:

700 i 1800

 

Pismo św. audio

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
29832