Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

 

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018r.

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości dla słowa Bożego.
 2. W całej Polsce czytane są dziś przez katolików dwie księgi biblijne: List do Rzymian oraz Księga Przysłów. Zachęcamy, by włączyć się w to wspólne dzieło. Przy wyjściu z kościoła prosimy wziąć z koszyka karteczkę z wypisanym namiarem fragmentu z obu tych ksiąg. W domu prosimy odnaleźć ten tekst i odczytanie go w duchu modlitewnym. Niech to będzie wyraz naszej więzi ze wszystkimi, dla których Biblia jest księgą słowa Bożego.
 3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o powołania.
 4. Pierwsza próba w kościele z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w tym tygodniu. Grupa 10 ma próbę we wtorek o godz. 16.30 natomiast grupa 12 w czwartek godz. 16.30.
 5. Grupa młodzieży do bierzmowania ks. Grzegorza ma spotkanie w piątek 20 kwietnia o godz. 19.
 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.
 7. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca. Prosimy o przekazanie tej informacji wśród znajomych.
 8. Dzięki inicjatywie naszych wolontariuszy włączamy się w Akcję „Społeczna lodówka”, która jest formą pomocy ubogim. Lodówka jest ustawiona w przedsionku naszej kaplicy i dostępna w ciągu tygodnia w godz. od 6.30 do 19. Idea jest taka, że kto zechce może przynieść i włożyć do lodówki żywność a głodni ubodzy mogą przyjść i ją wziąć. Dzięki temu nie będzie nam się marnowała żywność w domach a jednocześnie pomożemy tym, którzy chętnie z niej skorzystają. Wolontariusze będą dyskretnie czuwać nad całą akcją pomocy. Zachęcamy do włączenia się.
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 28 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018r.

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po południu zapraszamy w Godzinie Miłosierdzia czyli od godz. 15 do 16 na szczególną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Jutro, w poniedziałek przypada przeniesiona z Wielkiego Tygodnia liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7 i 18.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w kościele we wtorek po wieczornej Mszy św.
 4. Nasz parafianin diakon Janusz Kapusta – kleryk Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie ma zamiar przyjąć święcenia Prezbiteratu. Kto wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia święceń powinien zgłosić się do kancelarii parafialnej. Polecamy diakona Janusza modlitwom naszej wspólnoty parafialnej.
 5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną.

Niedziela Zmartwychwstania – 1 kwietnia 2018r.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, by spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym było najważniejszym doświadczeniem tego świętowania. Niech nadzieja, która płynie z Jego wielkanocnego zwycięstwa opromienia nasze codzienne życie i będzie wciąż żywą i głęboką motywacją w dążeniu do świętości życi, a Jego słowa: „Pokój Wam!” dotrą przez nas do wielu ludzi.

Niech Maryja wiernie towarzyszy nam na tej drodze i prowadzi do zwycięstwa.

Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt! Alleluja!

 1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 2. Jutro Msze św. jak w niedzielę.
 3. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w różny sposób włączyły się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu, przygotowanie prezbiterium, sprzątanie kościoła i inne prace. Niech Chrystus Zmartwychwstały nagrodzi obfitością swojego błogosławieństwa za okazane dobro. Dziękujemy służbie liturgicznej za zaangażowanie w przygotowanie i sprawowanie Liturgii Misterium Paschalnego.
 4. Przez oktawę Wielkanocy, czyli do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, w zwykłe dni tygodnia, poranne Msze św. będą odprawiane w kaplicy, natomiast wieczorne tu w kościele. Będą poprzedzone o godz. 17.30 Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany: „Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia.
 6. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca.
 7. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca na Mszach św. o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny u chorych przed południem. Ks. Jakub swoich chorych odwiedzi w piątek 13 marca

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby umacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia:

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18. Będzie zawierała m.in. obrzęd obmycia nóg Apostołom. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza do podjęcia 30-dniowej modlitwy w intencji kapłanów. Modlitwę rozpoczynamy w Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Kapłaństwa. Niech będzie ona wyrazem troski o Pasterzy Kościoła św.

Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Rano o godz. 9 w kościele wspólna modlitwa Ciemnej Jutrzni. W Godzinie Śmierci Pana Jezusa (g. 15) modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się Liturgia: czytanie Pasji, adoracja Krzyża, Komunia św. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i całonocna adoracja.

Będzie okazja do spowiedzi po Liturgii do północy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem podczas Adoracji w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Zachęcamy poszczególne wspólnoty z naszej parafii do włączenia się w prowadzenie czuwania. W tym celu prosimy wspólnoty o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje nas post ścisły – trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Natomiast w Sobotę do Wigilii Paschalnej zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8. Natomiast święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 9 do 15 (w każdą pełną godzinę). Najważniejsza Liturgia Wielkiego TygodniaWigilia Paschalna – rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 18. Po wniesieniu paschału do świątyni Orędzie Paschalne, liturgia słowa, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia w radości zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece. Po sobotniej wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od Wielkanocy do niedzieli Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia) Nowenna będzie odmawiana codziennie o 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6. Potem Msze św. o godz. 9, 1030 (chrzty), 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. Chętnych parafian zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie dekoracji. Spotykamy się w kościele w poniedziałek rano, wtorek i środę o godz. 10. Zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych do pomocy w sprzątaniu kościoła na Święta.
 4. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 1630 do 1730.
 5. Malborska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19. Wyruszymy z kościoła MBNP do kościoła św. Jana przy zamku. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie. Prosimy o zabranie ze sobą na Drogę Krzyżową świec lub lampionów.
 6. W ostatni piątek odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, która przeszła między blokami naszej parafii aż na ulicę Michałowskiego. W nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Dziękuję osobom z poszczególnych rejonów duszpasterskich, które zaangażowały się w przygotowanie wezwań modlitwy i czytały rozważania.
 7. Wszyscy widzimy jak ważne jest dobre sąsiedztwo. Dlatego mamy konkretną propozycję budowania dobrych relacji sąsiedzkich. Zbliżają się Święta Wielkanocne, które zwykle spędzamy w gronie rodzinnym. Zachęcamy, abyśmy złożyli sobie sąsiedzkie życzenia świąteczne już wcześniej – w Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii) lub w Wielki Piątek. Weźmy pokrojoną kromkę chleba na talerzyku i odwiedźmy sąsiadów, by podzielić się z nimi chlebem i złożyć życzenia.
 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają palmy, świece wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin.
 9. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona zostanie na fundusz budowy kościoła św. Urszuli i domu parafialnego.
 10. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Rumunii na początku lipca.
 11. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 10 kwietnia we wtorek po wieczornej Mszy św.

Święta

Poniedziałek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

Dzisiaj jest

poniedziałek,
23 kwietnia 2018

(113. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
35835