Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dwunasta Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019r.

 1. Dziękujemy o. Januszowi z Filipin za wygłoszoną homilię i wspólną modlitwę. 
 2. W Oktawie Bożego Ciała codziennie do piątku Msza św. wieczorna celebrowana jest w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. W Oktawie nabożeństwo czerwcowe jest podczas procesji po Mszy św. Zapraszamy dzieci w Oktawie, by sypały kwiatki w procesji. Pragniemy duchowo przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Poszczególne dni są poświęcone modlitwie za różne grupy osób.
 3. Organizujemy Czwartą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 29 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa 16 km. W Mątowach Msza św. odpustowa o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy na autokar. 
 4. W związku z pielgrzymką nie będzie w sobotę porannej Mszy św. o godz. 7. 
 5. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 6. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. 
 7. Spotkanie organizacyjne przed X Rowerową Pielgrzymką z Elbląga na Jasną Górę odbędzie się w niedziele 30 czerwca o godz. 15 w kościele.
 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Rolniczej 10 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy mieszkańcom Rolniczej 9 za pomoc w sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać. 
 9. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i herbatę do parafialnej kawiarni. 
 10. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce, po błogosławieństwie na zakończenie Mszy, śpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją polskich księży biskupów jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019r.

 1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej proponujemy dziś gest ewangelizacyjny – odmówię w rodzinie choć z jedną osobą razem „Chwała Ojcu...” dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej.
 2. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 8 w kościele. Wspólnie podziękujemy za kończący się rok i prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. 
 3. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. 
 4. Na modlitwę uwielbienia zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. Poprowadzi ją wspólnota Koinonia. 
 5. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7, 9, 10.30 i 18. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji. 
 6. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków odbędzie się jutro o godz. 17 przed kaplicą. 
 7. Prosimy o zbieranie i suszenie płatków kwiatów, aby dzieci mogły je sypać podczas procesji Bożego Ciała. Wspólnoty prosimy o zaopiekowanie się chorągwiami na procesję. 
 8. Przypominamy, że Boże Ciało to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
 9. Osoby chętne i dysponujące czasem prosimy o pomoc w środę w przygotowaniu kościoła do uroczystości Bożego Ciała.
 10. Czwarty ołtarz przy poczcie przygotowują osoby z Domowego Kościoła, z męskiej Róży Różańcowej oraz żeńskiej Róży Matki Bożej Fatimskiej. 
 11. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej. W Oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. Dlatego przenosimy w Oktawie nabożeństwo czerwcowe z godz. 17.40na koniec procesji po Mszy św.
 12. Organizujemy Czwartą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 29 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa 16 km. W Mątowach Msza św. odpustowa o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Istnieje możliwość pojechania z Malborka do Mątów na samą Mszę św. i wspólny posiłek autokarem i powrót około godz. 14. Wyjazd sprzed kościoła św. Urszuli o godz. 11. Ogłaszamy zapisy.
 13. Dziękujemy Zespołowi „Massuana” na prowadzenie śpiewu podczas liturgii. Zachęcamy, by przy wyjściu zapoznać się z książkami i płytami. Pan Tomasz Dorniak zaprasza zainteresowanych na spotkanie połączone z wykładem „Stop rakowi i żywności genetycznie modyfikowanej” w naszej parafialnej kawiarni dzisiaj o godz. 15. 
 14. Grupy młodzieży do bierzmowania prowadzone przez ks. Marka mają wspólne spotkanie jutro, w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19. 
 15. Jest nowa księga intencji na rok 2020. Można rezerwować terminy Mszy św. 
 16. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w sobotę po wieczornej Mszy św.
 17. Dziękujemy organizatorom wczorajszego Festynu Parafialnego. Dziękujemy paniom, które upiekły ciasta. Bóg zapłać za zaangażowanie osobom obsługującym różne stoiska.
 18. Organizatorzy lipcowego wyjazdu ministrantów i chórku dziecięcego poproszą nas w Boże Ciało o pomoc w sfinansowaniu tej wyprawy w góry. Bedą po Mszach św. zbierali ofiary do puszki. 
 19. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Filipin werbistę o. Janusza, który wygłosi nam homilię. 

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019r.

 1. Zapraszamy na mały Festyn Parafialny w sobotę 15 czerwca w godz. 15-18 na placu przed kościołem. Będą atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Prosimy panie o upieczenie ciast na festyn. 
 2. W tym tygodniu odbędzie się w naszej parafii programowanie roku duszpasterskiego 19/20. 
 3. Wszystkich pielgrzymujących na Jasną Górę i sympatyków zapraszamy ognisko przy kościele MBNP na ul. Słowackiego w sobotę 15 czerwca o godz. 19. Będą tam podane bliższe informacje o pielgrzymce. 
 4. Grupa Parafian ufundowała pamiątkową tablicę poświęconą śp. ks. Edwardowi Grabarkowi, który pochodził z naszej parafii i lata emerytury spędził w naszej wspólnocie. Tablicę odsłonimy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. 
 5. Znany w naszej parafii lider zespołu muzycznego Massuana z Żukowa – Tomasz Dorniak będzie prowadził śpiew na Mszach św. w przyszłą niedzielę. Będą książki i płyty do nabycia. Zaprasza też zainteresowanych na spotkanie połączone z wykładem „Stop rakowi i żywności genetycznie modyfikowanej” w naszej parafialnej kawiarni 16 czerwca o godz. 15. 
 6. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia za tydzień po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Modlitwę poprowadzi wspólnota Koinonia. 
 7. Młodzież do bierzmowania prowadzona przez ks. Grzegorza ma spotkania w tym tygodniu. Chłopcy w środę godz. 19, dziewczęta grupa I – czwartek godz. 19, dziewczęta grupa II – piątek godz. 19. 
 8. Grupy młodzieży do bierzmowania prowadzone przez ks. Marka mają wspólne spotkanie w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19. 
 9.  Przygotowujemy IV Malborską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Odbędzie się ona w ostatnią sobotę czerwca – 29 czerwca, gdy przypada w Mątowach odpust św. Piotra i Pawła. Wyruszymy o godz. 7 rano sprzed kościoła św. Jana przy zamku. W Mątowach Msza św. odpustowa o godz. 12, potem poczęstunek na placu przy domu rekolekcyjnym i powrót do Malborka zamówionym autobusem lub własnym transportem. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału w tej pielgrzymce. 

 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Rolniczej 9 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy mieszkańcom Rolniczej 8 za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać. 
 11. Za tydzień taca na budowę kościoła i domu parafialnego

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019r.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.

 2. Dziękujemy osobom, które w poprzednią niedzielę zaangażowały się w przygotowanie i przeżycie majowych nabożeństw w rejonach. Podziękowanie także składamy tym parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu parafii na wizytację biskupią, którą przeżywaliśmy w czasie odpustu w minioną środę. Bóg zapłać za świadectwo wiary i więzi z parafią. 

 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołań podczas adoracji od godz. 16. 

 4. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7, 16.30 i 18 z okazją do spowiedzi. Tego dnia księża odwiedzą chorych z Komunią św. 

 5. Posłańców na czerwcowe spotkanie zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. 

 6. Neoprezbiter ks. Michał Budek, który jako diakon miał praktykę wielkopostną w naszej parafii, odprawi u nas prymicyjną Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.

 7. Parafialny festyn na placu przed kościołem planujemy na sobotę 15 czerwca po południu. 

 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Rolniczej 8 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. 

Szósta Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019r.

 1. Przed nami ostatni tydzień maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.
 2. Wiemy, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, aby rodziny odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych.
 3. Wczoraj przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Po raz pierwszy do sakramentów spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 33 dzieci. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji, by wraz ze swoimi rodzinami zawsze żyły w jedności z Chrystusem Eucharystycznym. W tym tygodniu zwanym „Białym Tygodniem” spotykamy się z dziećmi i ich rodzinami codziennie na nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 17.30.
 4. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii św. dzieci klas czwartych będzie celebrowana za tydzień w niedzielę 2 czerwca o godz. 12. Dzieci zachęcamy, by do swojej rocznicy przygotowały się przez spowiedź w piątek przed Mszą św. w godz. od 16 do 17. Rodziców prosimy, by zachęcili dzieci do udziału w Rocznicy.
 5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i pociechy z dzieci.
 6. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii. Jest nim ozdobny kielich mszalny, który będzie używany podczas uroczystości parafialnych. Bóg zapłać.
 7. W Liście „Bądźmy razem” zapraszamy do radosnego przeżywania Odpustu Parafialnego i dzielenie się uśmiechem z sąsiadami. Uroczystość Odpustu Parafialnego we wspomnienie liturgiczne naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej przeżywać będziemy w środę 29 maja. Tego dnia też odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, która przeprowadzi Ks. Biskup Wojciech Skibicki. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18. Na zakończenie Mszy św. będzie modlitwa za wstawiennictwem św. Urszuli oraz uczczenie jej relikwii.
 8. Od kilku lat odbywają się nabożeństwa majowe w rejonach między blokami w ostatnią niedzielę maja. Zachęcamy, by Parafianie dziś również zgromadzili się na wspólnej modlitwie w swoich rejonach. Rejon I - g. 16 – na ul. Norwida 11, Rejon II - g. 16 – przy bloku Wybickiego 26, Rejon III - g. 15 – przy bloku Konopnickiej 63, Rejon IV - g. 17 – przy bloku Michałowskiego 15, Rejon V - g. 17 – przy bloku Michałowskiego 18, Rejon VI - g. 17 – przy bloku Czerskiego 13. Szczególnie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci komunijne z ich rodzinami. Po nabożeństwie zachęcamy, aby zorganizować spotkanie sąsiedzkie z dziećmi komunijnymi przy słodkościach lub grillu.
 9. Dziś nie będzie nabożeństwa majowego w kościele o g. 17.30
 10. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania we wtorek 28 maja godz. 19 w kościele.
 11. Zapraszamy pielgrzymów grupy Pomezania-Malbork i sympatyków na Apel Jasnogórski w sobotę 1 czerwca o godz. 21 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na ul. Słowackiego.
 12. W czerwcu trwać będzie codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.
 13. Osada Jeziorna organizuje Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin. Zapraszamy do udziału. Program znajduje się na plakacie w gablocie.
 14. Przygotowujemy IV Malborską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Odbędzie się ona w ostatnią sobotę czerwca – 29 czerwca, gdy przypada w Mątowach odpust św. Piotra i Pawła. Wyruszymy o godz. 7 rano sprzed kościoła św. Jana przy zamku.

Piąta Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019r.

 1. W maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.
 2. Wiemy, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, aby rodziny odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych.
 3. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich i ich rodziny przeżywać będą w najbliższą sobotę o godz. 11 Polecamy dzieci komunijne modlitwie.
 4. Pierwsza spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w czwartek w godz. 16 – 17.30
 5. Próba z dziećmi przed I Komunią św. w środę godz. 16.30.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Posłańców, którzy nie byli jeszcze w maju na spotkaniu formacyjnym zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. W tym tygodniu Posłańcy rozniosą List do wszystkich parafian. W Liście zapraszamy do radosnego przeżywania Odpustu Parafialnego i dzielenia się uśmiechem z sąsiadami. Uroczystość Odpustu Parafialnego we wspomnienie liturgiczne naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej przeżywać będziemy w środę 29 maja. Tego dnia odbędzie się też wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Wojciech Skibicki. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18. Na zakończenie Mszy św. będzie modlitwa za wstawiennictwem św. Urszuli oraz uczczenie jej relikwii.
 9. Od kilku lat odbywają się nabożeństwa majowe w rejonach między blokami w ostatnią niedzielę maja. Zachęcamy, by Parafianie w tym roku również zgromadzili się na wspólnej modlitwie w swoich rejonach. Szczególnie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci komunijne z ich rodzinami. Po nabożeństwie w niedzielne popołudnie 26 maja zachęcamy, aby zorganizować spotkanie sąsiedzkie z dziećmi komunijnymi przy słodkościach lub grillu.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania planowane jest na wtorek 28 maja godz. 19 w kościele.
 11. Od pewnego czasu działa w przedsionku naszej kaplicy „Społeczna lodówka”. Korzystają z niej ubodzy i dziękujemy tym, którzy przynoszą do lodówki produkty żywnościowe.
 12. Od dziś czynna jest parafialna kawiarnia na nowej plebanii. Zapraszamy po Mszach św.
 13. Osada Jeziorna (trasa za Malborkiem na Tczew) organizuje Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin. Zapraszamy do udziału. Program znajduje się na plakacie w gablocie.
 14. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.
 15. Przygotowujemy IV Malborską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Odbędzie się ona w ostatnią sobotę czerwca – 29 czerwca, gdy przypada w Mątowach odpust św. Piotra i Pawła. Wyruszymy o godz. 7 rano.

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Dzisiaj jest

środa,
24 lipca 2019

(205. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele

w lipcu i sierpniu:

700, 900, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu

700 i 1800

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
59880