Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 16 września 2018r.

 1. W naszym kościele możemy zwiedzać wystawę o naszej Patronce pt. „Moją polityką jest miłość. Św. Urszula - Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)”. Wystawa będzie u nas przez kolejne niedziele września. Można zwiedzać ją również w tygodniu po zgłoszeniu takiego zamiaru. Zapraszamy do zwiedzania wystawy po Mszy św.
 2. Zapisy dzieci do I Komunii św. odbędą się w tym tygodniu. Rodziców dzieci ze szkoły nr 5 zapraszamy w poniedziałek 17 września, ze szkoły nr 8 we wtorek 18 września a z innych szkół w środę 19 września. Każdego dnia w godzinach od 16 do 17.30.

  Kandydaci do bierzmowania mają zapisy w przyszłym tygodniu. Urodzeni w 2003 r. - 24 i 25 września; urodzeni w 2002 r. - 26 i 27 września. Każdego dnia w kancelarii w godzinach od 16 do 17.30.

 3. Coroczna Niedziela Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii planowana jest 30 września. Zapraszamy małżonków na tę uroczystość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i prosimy o przekazanie zaproszenia znajomym małżeństwom.
 4. Otrzymaliśmy zaproszenie dla Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej na Diecezjalny Dzień Skupienia, który odbędzie się 6 października 2018 (sobota) w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Początek o godz. 10, zakończenie o 15. Pojedziemy tam autokarem. Można się już zapisywać.
 5. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Kotarbińskiego 7 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 5 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.
 6. Planujemy dwie pielgrzymki-wyprawy w roku 2019: do Iranu w marcu i do Rosji w lipcu. Programy umieszczone są na stronie parafialnej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 7. Od kilku miesięcy funkcjonuje w przedsionku kaplicy św. Urszuli tzw. „lodówka parafialna”. Dziękujemy tym osobom, które przynoszą tam żywność, a przez to nie marnujemy jedzenia. Ubodzy korzystają często z lodówki. Zachęcamy do takiej formy pomocy potrzebującym.
 8. Zbliża się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Juz teraz zapraszamy dzieci, aby z pomocą swoich bliskich wykonały rodzinny dziesiątek różańca. Można wykonać go z dowolnych materiałów. Jeden paciorek na „Ojcze nasz” i dziesięć na „Zdrowaś Maryjo”. Ważne, żeby to była praca ręczna i wspólna w domu. Dziesiątki różańcowe przyniesiemy do kościoła w pierwszą niedzielę października.
 9. Parafia św. Jana przy zamku organizuje wyjazd autokarem do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd jednodniowy w sobotę 29 września. Bliższe informacje w zakrystii.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 9 września 2018r.

 1. Gościmy dziś młodzież z Wolontariatu Misyjnego „MISEVI Polska”, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach na Madagaskarze, w Beninie i na Ukrainie. Pozostańmy po Mszy św. jeszcze na prezentację multimedialną o misjach. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć misje ofiarą. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj było planowane po Mszach św. spotkanie w kawiarni parafialnej z Posłańcami i osobami zaangażowanymi w Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Jednak z powodu naszego skupienia na sprawach misji w Afryce przekładamy te spotkania na następną niedzielę. Niemniej kawiarnia jest otwarta dzisiaj dla chętnych – zapraszamy.
 3. W naszym kościele możemy od dziś zwiedzać wystawę o naszej Patronce pt. „Moją polityką jest miłość. Św. Urszula - Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)” Wystawę przygotowała urszulanka s. Małgorzata Krupecka w Warszawy. Dwa lata przed śmiercią św. Urszula powiedziała: „Jedno miałam pragnienie - chciałam służyć Bogu i Ojczyźnie!”. Pokazuje to wystawa, która od 2009 roku stale krąży po Polsce. My jesteśmy 99 miejscem, gdzie jest eksponowana. Wystawa będzie u nas przez kolejne niedziele września. Można zwiedzać ją również w tygodniu po zgłoszeniu takiego zamiaru. Po jej zakończeniu planujemy formę konkursu wiedzy z nagrodami. Zapraszamy do zwiedzania wystawy po Mszy św.
 1. Coroczna Niedziela Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii planowana jest 30 września. Już teraz zapraszamy małżonków na tę uroczystość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i prosimy o przekazanie zaproszenia znajomym małżeństwom.
 2. Otrzymaliśmy zaproszenie dla Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej na Diecezjalny Dzień Skupienia w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 6 października 2018 (sobota) w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Początek o godz. 10, zakończenie o 15. Pojedziemy tam autokarem. Można się już zapisywać.
 3. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Kotarbińskiego 5 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kotarbińskiego 4 za wczorajszą pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę.
 4. Zapisy dzieci do I Komunii św. odbędą się po następnej niedzieli. Rodziców dzieci ze szkoły nr 5 zapraszamy w poniedziałek 17 września, ze szkoły nr 8 we wtorek 18 września a z innych szkół w środę 19 września. Każdego dnia w godzinach od 16 do 17.30.
 5. Stowarzyszenie „Nasz Malbork”, w związku ze zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego projektem placu zabaw, który może powstać na terenie naszego osiedla Południe, w pobliżu Intermarche, prosi parafian o podpisy poparcia pod tym projektem. Można to zrobić dziś przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy
 6. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2019. Można zajmować terminy Mszy św. w przyszłym roku.
 7. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 2 września 2018r.

 1. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8 rano w kościele, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.
 3. Za tydzień gościć będziemy młodzież z Wolontariatu Misyjnego „MISEVI Polska”, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach na Madagaskarze, w Beninie i na Ukrainie.
 4. Uczestnicy lipcowej pielgrzymki do Rumunii mają swoje spotkanie dziś o godz. 15. Rozpoczniemy je Mszą św. w kaplicy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7, 16.30 i 18 połączone z okazją do spowiedzi. Odwiedziny u chorych przed południem.
 6. Wszystkich ministrantów zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10 w zakrystii kościoła.
 7. Coroczna Niedziela Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii planowana jest 30 września. Już teraz zapraszamy małżonków na tę uroczystość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i prosimy o przekazanie zaproszenia znajomym małżeństwom.
 8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Kotarbińskiego 4 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018r. - Matki Bożej Częstochowskiej

 1. Kończy się czas wakacji. Za tydzień powracamy do zwykłego czasu Mszy św. niedzielnych. Od 2 września będzie Msza św. o godz. 10.30.
 2. Natomiast w tygodniu powracamy do wieczornej Mszy św. w kaplicy - od jutra.
 3. W sobotę przypada 1 września: dzień pamięci ofiar II wojny światowej, a tym samym dzień modlitw o pokój na świece. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka tego dnia modlimy się także o ochronę i ocalenie przez zniszczeniem i złem całego świata stworzonego przez Boga. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tych intencjach od godz. 15 do wieczornej Mszy św., bo jednocześnie jest to pierwsza sobota miesiąca.
 4. Uczestnicy lipcowej pielgrzymki do Rumunii mają swoje spotkanie w niedzielę 2 września o godz. 15. Rozpoczniemy je Mszą św. w kaplicy.
 5. Na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie odprawiona Msza św. w poniedziałek 3 września o godz. 8.
 6. Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.
 7. Składamy serdecznie podziękowanie paniom, które dbają o wystrój kościoła w kwiaty na niedziele i uroczystości.
 8. W niedzielę 9 września gościć będziemy młodzież z Wolontariatu Misyjnego „MISEVI Polska”, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach na Madagaskarze, w Beninie i na Ukrainie.

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Dzisiaj jest

czwartek,
20 września 2018

(263. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
42030