Menu

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

Sąsiedzka pomoc

 

Wszystkich mieszkańców parafii pragniemy uwrażliwić na wartość sąsiedzkiej pomocy poprzez zachęcenie do zagadnięcie sąsiada, aby powiedzieć mu, że może liczyć na naszą pomoc, bo cieszmy się, że jest naszym sąsiadem przy okazji święta Trzech Króli.

 

Uzasadnienie:

1. Sytuacja (Tacy jesteśmy):

Uważamy, że jesteśmy samowystarczalni. Zamykamy się na sąsiadów. Trudno nam otworzyć się na potrzeby tych, którzy mieszkają obok nas.

 

2. Ideał (ale Pan wzywa nas do):

Jezus pragnie, abyśmy nie byli obojętni na człowieka, który żyje obok nas. Zachęca nas do okazywania pomocy mówiąc: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili.

 

3. Przemiana (dlatego chcemy przyjąć następującą postawę:)

Chcemy ludziom pomóc w odkrywaniu wartości sąsiedzkiej pomocy przez stworzenie okazji do wyjścia z inicjatywą do takiej pomocy przy okazji święta Trzech Króli.

 

 

Hasło: SĄSIEDZKA POMOC

 

Gest ewangelizacyjny:

W liście parafianie zostaną zaproszeni do zagadnięcia sąsiada, by mu powiedzieć, że może liczyć na naszą pomoc w razie potrzeby. Przy tej okazji możemy zaoferować mu pomoc w użyczeniu poświęconej kredy lub oznaczeniu drzwi jego mieszkania napisem: C+M+B+2019.

 

Gest liturgiczny:

Podczas liturgii przy przekazywaniu znaku pokoju będziemy zaproszeni do zwrócenia się do sąsiada w ławce ze słowami: Dobrze, że jesteś i pobłogosławienia go znakiem krzyża.

Święta

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 maja 2019

(140. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu

700 i 1800

Sakra Bpa Wojciecha

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
18327