Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018r.

 1. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.
 2. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Porządek Mszy św. jak w wakacyjną niedzielę. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziół, kłosów zbóż i kwiatów.
 3. W piątek we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski. Dostojnego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.
 4. Jak co roku odbywa się w sierpniu Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Programu Odnowy. W tym roku jedziemy busem w sobotę 18 sierpnia do Góry Kalwarii k. Warszawy. Organizujemy wyjazd razem z innymi parafiami z naszej diecezji. Zapraszamy i przyjmujemy zgłoszenia.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczymy na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.

 

Piętnasta Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018r.

 1. Poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
 2. Z Nowej Wsi wyruszy piesza nocna pielgrzymka do sanktuarium bł.. Doroty w Mątowach Wielkich. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. w najbliższy piątek o godz. 20 w kościele 108 Męczenników Polskich na Nowej Wsi. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018r.

 1. W ostatnim tygodniu czerwca trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału.
 2. Ks. Jakub Altman kończy swój trzyletni wikariat w naszej parafii. Dziękujemy za gorliwą i pełną zaangażowania posługę. Wdzięczni jesteśmy za kapłańską służbę dla dobra naszej parafii i społeczności malborskiej. Bóg zapłać. Ks. Jakub został skierowany przez biskupa elbląskiego na doktoranckie studia biblijne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Życzymy błogosławieństwa Bożego i sukcesów naukowych. Na czas studiowania ks. Jakub będzie miał swoje miejsce na naszej plebanii, więc nie żegnamy się na stałe, bo czasem będzie do nas przyjeżdżał i wspierał swoją pomocą.
 3. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa około 17 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Prosimy o zgłaszanie swojego udziału.
 4. W Liście”Bądźmy Razem”, obecnie roznoszonym przez posłańców, zapraszamy do włączenia się w różne sposoby w tę Pielgrzymkę.
 5. Wczoraj odbył się Festyn Parafialny na placu przed kościołem. Nie dopisała nam pogoda, ale tym bardziej cieszyliśmy się obecnością tych, którzy przyszli. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali i poprowadzili festyn. Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dzieło.
 6. Dziś kończymy kurs przedmałżeński, w którym uczestniczyło dziewięć par narzeczonych.
 7. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Mszę św. bez zmian.
 8. Kancelaria w wakacje czynna w poniedziałki i czwartki.

Jedenasta Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018r.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.
 2. Spotkanie organizacyjne przygotowujące rowerową pielgrzymkę diecezji elbląskiej do Częstochowy odbędzie się dziś o godz. 15 w naszym kościele.
 3. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 8 w kościele. Wspólnie podziękujemy za kończący się rok i prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.
 4. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Mszę św. Bez zmian.
 5. Festyn Parafialny odbędzie się w pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca na placu przed kościołem. Rozpoczniemy o godz. 15. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i radości. Szczególne zaproszenie dla dzieci oraz całych rodzin. Będą różne atrakcje. Zapraszamy do wspólnego świętowania parafialnego.
 6. W naszej parafii mamy od roku relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego zwanego Apostołem Kazachstanu. Jego liturgiczne wspomnienie przypada 20 czerwca (w środę). Zapraszamy na wieczorną Mszę św., po której wyświetlony zostanie krótki film biograficzny o ks. Bukowińskim oraz uczcimy jego relikwie.
 7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy życzliwie o naszych Tatusiach.
 8. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelno, Kraśniewo i Miłoradz – około 18 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Prosimy o zgłaszanie swojego udziału.
 9. W Liście”Bądźmy Razem”, obecnie roznoszonym przez posłańców, zapraszamy do włączenia się na różne sposoby w tę Pielgrzymkę. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.
 10. Tydzień temu powstał Program Duszpasterski na rok 2018/19 dla naszej parafii. Zaplanowaliśmy sześć Wydarzeń, do których zaprosimy wszystkich parafian. Głównym wydarzeniem przyszłego roku będzie tzw. Tydzień Braterstwa zaplanowany na marzec 2019r. Jego owocem będą „Grupy Sąsiedzkie”, które będą spotykały się kilka razy w roku. Dzięki temu po ośmiu latach przejdziemy w naszej parafii do drugiego etapu budowania żywej, misyjnej wspólnoty wierzących. Warto o tym rozmawiać, pytać, wyjaśniać, bo każdy ma swoje w tym zadanie i miejsce.
 11. Kończy się trzyletni czas posługi ks. Jakuba w naszej parafii. Za tydzień pożegnamy ks. Jakuba.
 12. Zachęcamy, by korzystać ze skrzynki pytań i tematów, która znajduje się w kościele pod chórem.

Dziesiąta  Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018r.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.
 2. Dziękujemy neoprezbiterowi ks. Markowi za wygłoszone kazanie i wspólną modlitwę. Ks. Marek Sadłocha od 1 lipca będzie wikariuszem w naszej parafii. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą wspólnotą parafialną w Księdza posłudze i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas naszej wspólnej drogi budowania Królestwa Bożego.
 3. Festyn Parafialny w tym roku planujemy na pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca. Na festynie będzie Loteria Fantowa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o fanty na loterię. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 4. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelni, Kraśni ewo i Miłoradz – około 18 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy.
 5. Zapraszamy na promocję nowej książki br. Krzysztofa Łaszuka - dziś o godz. 16 w kościele.
 6. Wczoraj osoby z Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego uczestniczyły w Programowaniu roku duszpasterskiego 2018/19 dla naszej parafii. Dziękujemy za modlitwę w intencji tych osób i programowania. W przyszłą niedzielę więcej powiemy o wyniku programowania następnego roku.
 7. Spotkanie Pielgrzymkowe grupy „Pomezania Malbork” odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 16 w kościele MBNP na ul. Słowackiego.
 8. Spotkanie organizacyjne przygotowujące rowerową pielgrzymkę diecezji elbląskiej do Częstochowy odbędzie się w przyszłą niedzielę (17 czerwca) o godz. 15 w naszym kościele.
 9. Za tydzień taca na budowę kościoła i domu parafialnego.

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Dzisiaj jest

wtorek,
21 sierpnia 2018

(233. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w niedziele

w lipcu i sierpniu:

700, 900, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
41019