Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Druga Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Fijałkowi – studentowi KUL – za wspólną modlitwę i wygłoszoną homilię.

 2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu. W tym roku tematycznie Roraty są związane ze św. Józefem.

 3. Zachęcamy rodziny, aby w adwencie spróbowały choć jeden wieczór w tygodniu przeżyć bez włączonego telewizora, a ten czas poświęciły na wspólne przebywanie i rozmowy. Będzie to też okazja do sąsiedzkiego przygotowania ozdób bożonarodzeniowych w naszym kościele, gdzie każdy rejon duszpasterski będzie miał „swoją” choinkę.

 4. Z boku prezbiterium są już przygotowane kartony na dekoracje z poszczególnych rejonów duszpasterskich, o czym pisaliśmy w Liście „Bądźmy razem” ostatnio roznoszonym do mieszkań w parafii. Zachęcamy, by dekoracje choinkowe przynosić w czasie rekolekcji.

 5. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki dziś o godz. 16 w kawiarni parafialnej.

 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu. Poprowadzi je ks. Stanisław Zając z Polskiej Grupy Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19, natomiast zakończenie w przyszłą niedzielę.

 7. Gospodynie z Osiedla Południe słyną z wypieków :-) Prosimy więc o kilka ciast na rekolekcje, żebyśmy mogli spowiedników poczęstować i pokazać te przysmaki.

 8. Panie z parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Dochód przeznaczony jest dla ogólnopolskiej Caritas oraz na pomoc w przygotowaniu paczek dla najuboższych rodzin w naszej parafii.

 9. Z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia diecezji elbląskiej powstał album z opisem i zdjęciami wszystkich parafii a wśród nich i naszej. Album może stać się ciekawym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ilość egzemplarzy jest niewielka. Zapraszamy do zakrystii, by zobaczyć album.

 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 16 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 15. Dziękujemy osobom z ul. Wybickiego 14, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

 11. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

 12. Zachęcamy do lektury dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły: o polskiej pomocy uchodźcom syryjskim w Libanie, o konieczności odpoczynku od pracy w niedzielę, a także o tym – jak zwierzęta dbają o zdrowie wzajemnie sobie pomagając.

 

Pierwsza Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

 1. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu. W tym roku tematycznie Roraty będą związane ze św. Józefem.
 2. Zachęcamy rodziny, aby w adwencie spróbowały choć jeden wieczór w tygodniu przeżyć bez włączonego telewizora, a ten czas poświęciły na wspólne przebywanie i rozmowy. Będzie to też okazja do sąsiedzkiego przygotowania ozdób bożonarodzeniowych w naszym kościele.
 3. Z boku prezbiterium są już przygotowane kartony na dekoracje z poszczególnych rejonów duszpasterskich, o czym pisaliśmy w Liście „Bądźmy razem” ostatnio roznoszonym do mieszkań w parafii.
 4.  W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6 i 18.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają poświęcenie medalików w piątek na Mszy św. o godz. 18.
 6. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki w niedzielę 10 grudnia o godz. 16 w kawiarni parafialnej.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14-17 grudnia. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19.
 8. Naszemu chórowi parafialnemu „Cantate Domino” gratulujemy pierwszego sukcesu – wyróżnienie w kategorii chórów parafialnych i nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Aleksandrowie Kujawskim w dniu 25 listopada 2017r. Dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii i życzymy kolejnych sukcesów.
 9. Z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia diecezji elbląskiej powstał ciekawy album z opisem i zdjęciami wszystkich parafii a wśród nich i naszej. Album może stać się pięknym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ilość egzemplarzy jest niewielka. Zapraszamy do zakrystii, by zobaczyć album.
 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 14 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z ul. Wybickiego 12, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.
 11. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 19 listopada 2017

 1. Dziś jest patronalne święto Akcji Katolickiej. Nasz oddział parafialny istnieje od 9 lat. Należy do niego kilkanaście osób oraz tzw. sympatycy. Działalność ma szeroki zakres. Akcja Katolicka bardzo aktywnie włącza się m.in. w organizację festynów parafialnych, Niedzieli Małżeństw, różnych konkursów. Przygotowuje dekoracje w kościele na różne święta i okazje. Mamy okazję podziękować za to piękne zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać. Dziś Akcja Katolicka przypomina, że jest grupa otwartą i każdy może w niej znaleźć swoje miejsce i możliwość do działania na rzecz dobra parafii. Zapraszamy

 2. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Natomiast o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. 

 3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w grupie ks. Jakuba ma swoje spotkanie w tym tygodniu. Grupy I i II w poniedziałek g. 19, grupy III i IV we wtorek o g. 19.\

 4. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny u chorych przed południem.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową od godz. 15 do wieczornej Mszy św.

 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 28 listopada (wtorek) po wieczornej Mszy św.

 7. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Zachęcamy, by przynieść na Mszę św. lampiony adwentowe do poświęcenia. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 6 na „Roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w przeżywaniu Adwentu.

 8. Brat Krzysztof Łaszuk wydał swoją czwartą książkę pt. „Gorzkie Żale Malborskie”. Zapraszamy na wieczór autorski z prezentacją książki w niedzielę 10 grudnia o godz. 16 w kawiarni parafialnej.\Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14-17 grudnia. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6, 10 i 19.

 9. Składamy podziękowanie osobie, która ufundowała filcowe wykończenie ławek w środkowych rzędach w kościele i w kaplicy. Dziękujemy za troskę o nasze świątyni

 10. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 12 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.
  1. Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017

   Na Wypominki zapraszamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Natomiast o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła.

  2. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w grupie ks. Jakuba ma swoje spotkanie w przyszłym tygodniu, czyli po 26 listopada. Grupy I i II w poniedziałek g. 19, grupy III i IV we wtorek o g. 19.

  3. W przyszłym roku organizujemy dwa wyjazdy-pielgrzymki z naszej parafii. W marcu do dawnej Persji a w lipcu do Rumunii. Programy i daty podane są na stronie parafialnej. Przyjmujemy już zapisy.

  4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 28 listopada (wtorek) po wieczornej Mszy św. 

   5.Panie z naszej Caritas za tydzień zbierać będą ofiary do puszki na paczki świąteczne dla ubogich rodzin w naszej parafii. 

   Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017

  1. Na Wypominki zapraszamy w listopadzie o godz. 1730. Natomiast codziennie o godz. 18 celebrowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła.

  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza w tym tygodniu. W poniedziałek dziewczęta a we wtorek chłopcy.

  3. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich z 17 na 18 listopada. Szczegóły na plakacie w gablotach.

  4. Pan Tomasz Dorniak w związku z tym, że wiele osób zwracało się do niego z pytaniami po poprzednim spotkaniu we wrześniu poprosił o możliwość spotkania z zainteresowanymi. Wobec tego zapraszamy chętnych na spotkanie z panem Dorniakiem w środę w kawiarni parafialnej w godz. od 16.30 do 17.30

  5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.

  6. Uczestników pielgrzymki do Ziemi św. zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę 19 listopada. Rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 15 a następnie spotkanie w kawiarni parafialnej.

  7. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego. W tym tygodniu opłaciliśmy prace wykonane w domu parafialnym w ostatnim czasie – ściany działowe. Na wiosnę zostaną wykonane posadzki w piwnicy oraz ściany działowe i rozpoczniemy montaż instalacji w budynku.

  8. Zachęcamy do nabywania po Mszy św. kalendarzy seminaryjnych i w ten sposób wsparcia funkcjonowania naszej diecezjalnej uczelni przygotowującej przyszłych kapłanów.

  9. Co roku na świecie ginie za wiarę ok. 100 tys. chrześcijan. O ich cierpieniu czytamy dziś w „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do lektury.

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Dzisiaj jest

wtorek,
12 grudnia 2017

(346. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele sierpnia:

700, 900, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Adwent 8 grudnia

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
26013