Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

Dwunasta Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017

 1. Przez dni czerwca trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.

 2. W lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 1030.

 3. Organizujemy Drugą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w najbliższą sobotę 1 lipca. Wyjście o godz. 6 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa 18km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Trwają zapisy.

 4. Zwolniło się jedno miejsce na wyjazd autokarowy do krajów nadbałtyckich w dniach 4-9 lipca.

 5. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” pisze m.in. o 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie.

 6. Dziękujemy ks. Karolowi za trzyletnią gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w parafii św. Józef w Pasłęku. Szczęść Boże!

Jedenasta Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017

 1. W Oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. Dlatego przenosimy w Oktawie nabożeństwo czerwcowe z godz. 1740 na koniec procesji po Mszy św. Zapraszamy dzieci w Oktawie, by sypały kwiatki w procesji. Pragniemy duchowo przeżyć Oktawę Bożego Ciała. Poszczególne dni będą poświęcone modlitwie za różne grupy osób:

Dzień

Intencja i zaproszenie dla..

Niedziela – 18 czerwca

Osoby starsze

Poniedziałek – 19 czerwca

Młodzież i dzieci naszej parafii

Wtorek – 20 czerwca

Ochrzczeni w naszej parafii

Środa – 21 czerwca

Osoby zaangażowane w Program Odnowy i Ewangelizacji – posłańcy, rejonowi i inni

Czwartek – 22 czerwca

Cierpiący na ciele i duszy

Piątek – 23 czerwca

Pełniący różne posługi w parafii

 1. W naszym kościele odbędzie się dzisiaj koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy

 2. Zdjęcia zamówione z uroczystości I Komunii św. rodzice dzieci klas trzecich mogą odbierać dziś w kaplicy po Mszy św. o godz. 12.

 3. Zespół Szkół Katolickich w Malborku zaprasza do zapisywania się do klasy siódmej. Bliższe informacje w szkole na ul. Reymonta.

 4. Otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie parafii naszej diecezji realizujących Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Jest takich parafii pięć, w tym trzy w Malborku. Spotkanie odbędzie się w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu w sobotę 24 czerwca po południu. W programie od godz. 15 – Adoracja Najśw. Sakramentu, czas świadectw, konferencja, Nowenna, Msza św. i agapa. Powrót około godz. 20. Bardzo zachęcamy do udziału, bo to okazja byśmy wyszli poza naszą parafię i spotkali się z innymi osobami, a przez to wzajemnie umocnimy się w wierze. Organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 15zł. Przyjmujemy zgłoszenia.

 5. Organizujemy Drugą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 1 lipca. Wyjście o godz. 6 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa 18km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy.

 6.  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie celebrowana w piątek o godz. 8 w kościele. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej. 

  8. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

  9. Dekretem biskupa Jacka Jezierskiego nastąpi zmiana w naszej parafii z dniem 1 lipca. Ks. Karol przejdzie do parafii św. Józefa w Pasłęku, a na jego miejsce przyjdzie neoprezbiter ks. Grzegorz Wala pochodzący z Elbląga. W przyszłą niedzielę pożegnamy ks. Karola.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017

  1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

  2. Przez wszystkie dni czerwca trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.

  3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7, 9, 10.30 i 18. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji.

  4. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków odbędzie się jutro o godz. 17 przed kaplicą.

  5. Prosimy o zbieranie i suszenie płatków kwiatów, aby dzieci mogły je sypać podczas procesji Bożego Ciała. Wspólnoty prosimy o zaopiekowanie się chorągwiami na procesję.

  6. Przypominamy, że Boże Ciało to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

  7. Osoby chętne i dysponujące czasem prosimy o pomoc w środę w przygotowaniu kościoła do uroczystości Bożego Ciała.

  8. Spotkanie organizacyjne przed VIII Rowerową Pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 15.

  9. Otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie parafii naszej diecezji realizujących Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Jest takich parafii pięć, w tym trzy w Malborku. Spotkanie odbędzie się w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu w sobotę 24 czerwca po południu. W programie od godz. 15 – Adoracja Najśw. Sakramentu, czas świadectw, konferencja, Nowenna, Msza św. i agapa. Powrót około godz. 20. Bardzo zachęcamy do udziału, bo to okazja byśmy wyszli poza naszą parafię i spotkali się z innymi osobami, a przez to wzajemnie umocnimy się w wierze. Organizujemy wyjazd autokarem. Koszt 15zł. Przyjmujemy zgłoszenia.

  10. Organizujemy też Drugą Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 1 lipca. Wyjście o godz. 6 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelno, Kraśniewo i Miłoradz – około 20 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy.

  11. Tegorocznym maturzystom oraz wszystkim czującym w sercu wezwanie Chrystusa „Pójdź za Mną” przypominamy o Elbląskim Seminarium Duchownym. Szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie internetowej Seminarium. Do podjęcia studiów teologicznych oraz o rodzinie zaprasza również Wydział Teologii UWM w Olsztynie.

  12. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy

  13. Zdjęcia zamówione z uroczystości I Komunii św. rodzice dzieci klas trzecich bedą mogli odbierać w przyszłą niedzielę w kaplicy – 18 czerwca po Mszy św. o godz. 12.

  14. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.

  15. Gest ewangelizacyjny – odmówię dziś w rodzinie choć z jedną osobą razem „Chwała Ojcu...” dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej. 

Zesłanie Ducha Świętego – 4 czerwca 2017

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 1740.

 2. Składamy serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację Festynu Parafialnego, który odbył się wczoraj przy kościele.

 3. W najbliższą sobotę po południu małżeństwa Domowego Kościoła z całej diecezji przeżywać będą w naszej parafii zakończenie roku duszpasterskiego.

  4. Po raz ósmy organizowana jest Rowrowa Pielgrzymka Elbląska na Jasną Górę. Spotknie organizacyjne się w przyszłą niedzielę (11 czerwca) o godz. 15 w naszym kościele. 5. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy

  6. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” pisze o tym, dlaczego tak ważne będzie odnowienie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 6 czerwca na Krzeptówkach. Jest też artykuł o majowych nabożeństwach w rejonach naszej parafii.

Święta

Środa, XII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Dzisiaj jest

środa,
28 czerwca 2017

(179. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

18 czerwca

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
20224