Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

Szósta Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017

 1. Nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Od najbliższego piątku do modlitwy tej dołączamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 2. Na festynie parafialnym 3 czerwca planowana jest Loteria Fantowa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o fanty na loterię. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii.

 3. Ostatnie próby z dziećmi komunijnymi w kościele odbędą się w tym tygodniu. Pierwsza grupa we wtorek godz. 16.30, druga grupa w środę godz. 16.30.

 4. W sobotę czeka nas uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Z powodu dużej ilości dzieci bedą dwie Msze św. - o godz. 10 i 12. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła przez całe życie czerpały siłę do wierności Ewangelii Chrystusa.

 5. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 16 do 17.

 6. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość, troskę i cierpliwość. Życzymy – błogosławieństwa i pokoju serca!

 7. W niedzielę za tydzień obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie będzie to Odpust Parafialny z okazji święta naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej.

 8. Od kilku lat odbywają się nabożeństwa majowe w rejonach między blokami. Zachęcamy, by Parafianie w tym roku również zgromadzili się na wspólnej modlitwie w swoich rejonach. Szczególnie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci komunijne z ich rodzinami. Proponujemy, by zrobić to w przyszłą niedzielę po południu. Rejony I, II i III o godz. 16, natomiast rejony IV, V i VI o godz. 17. Rejon trzeci zaprasza przed wejściem do bloku Kotarbińskiego 11, rejon IV organizuje modlitwę przy bloku Michałowskiego 15, od strony południowej przy modrzewiu. Można po nabożeństwie przygotować spotkanie sąsiedzkie przy herbacie lub grilu.

 9. W Liście „Bądźmy razem” ostatnio rozniesionym do mieszkań w parafii zaproponowaliśmy, aby włączyć się do wspólnego dzieła pomocy ubogim prowadzonego przez naszą parafialna Caritas. Zachęcamy do wspólnego działania w dobrym celu.

 10. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii św. dzieci klas czwartych będzie celebrowana w niedzielę 4 czerwca o godz. 12.

 11. Mamy dwa wolne miejsca na autokarową wyprawę do krajów nadbałtyckich na początku lipca. Przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii. Osoby, które już się zapisały prosimy o wpłaty całości do końca maja.

 12. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy 

Piąta Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017

 1. Próba z dziećmi komunijnymi w kościele odbędzie się w tym tygodniu. Pierwsza grupa we wtorek 16 maja godz. 16.30, druga grupa w środę 17 maja godz. 16.30.

 2. Grupa młodzieży do bierzmowania prowadzona przez ks. Jakuba ma spotkanie w sobotę (20 maja) o godz. 19.

 3. W czwartek przypada 14 rocznica kanonizacji Patronki naszej parafii – św. Urszuli Ledóchowskiej. Odpust Parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 28 maja. Natomiast na Festyn Parafialny połączony z Dniem Dziecka zapraszamy w sobotę 3 czerwca.

 4. Na festynie planowana jest Loteria Fantowa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o fanty na loterię. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii.

 5. Planowane jest pierwsze spotkanie parafii, które realizują Program Odnowy i Ewangelizacji. Już teraz zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Zaprasza na nie wspólnota parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu w sobotę 24 czerwca po południu. Zorganizujemy wyjazd autokarem.

 6. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy

 7. Do pomocy w sprzątaniu kościoła przed następną niedzielą zapraszamy mieszkańców ul. Chodkiewicza - w sobotę od godz. 10.

 8. Mamy cztery wolne miejsca na autokarową wyprawę do krajów nadbałtyckich na początku lipca. Przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii.

 9. Za tydzień otwieramy Parafialną „Kawiarnię” na nowej plebanii. Chcemy, by to było miejsce spotkań. Będziemy zapraszać po Mszach św. na kawę i herbatę. Ta sala będzie też w sezonie letnim służyła na spotkania różnych grup i wspólnot parafialnych. Przy okazji dziękujemy dwóm rodzinom, które użyczyły meble do kawiarni.

Czwarta Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017

 1. W maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.

 2. Próba z dziećmi komunijnymi w kościele odbędzie się w tym tygodniu. Pierwsza grupa we wtorek 9 maja godz. 17, druga grupa w środę 10 maja godz. 17.

 3. W sobotę po południu odbędzie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty rodzin Domowego Kościoła.

 4. W sobotę przypada 13 dzień maja. To 100 rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia przejdziemy w procesji fatimskiej ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy św.

 5. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy

 6. Do pomocy w sprzątaniu kościoła przed następną niedzielą zapraszamy mieszkańców ul. De Gaule'a - w sobotę od godz. 10.

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017

 1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj połączony z nabożeństwami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30.

 2. W tym roku przypadają uroczystości 100-lecia objawień w Fatimie. Zachęcamy, by z tej okazji wyrazić nasze przywiązanie do Matki Bożej poprzez naszą wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych. Serdecznie zapraszamy.

 3. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również we wtorek, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

 4. Księża Karol i Jakub zapraszają tegorocznych maturzystów, ich rodziców i nauczycieli na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 2 maja (wtorek) o godz. 19.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca (4 maja) zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Pokutnym o g. 19 w kościele. To okazja do spokojnego i głębokiego przeżycia sakramentu spowiedzi.

 6. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 1630 i 18. Przed południem odwiedziny u chorych z Komunią św.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja połączona z modlitwą różańcową od godz. 15 do nabożeństwa majowego. Po wieczornej Mszy św. w sobotę spotkanie na wspólnej modlitwie członkiń Kół Żywego Różańca.

 8. Do pomocy w sprzątaniu kościoła przed następną niedzielą zapraszamy mieszkańców ul. Nowowiejskiego 44-47 w sobotę od godz. 10.

 9. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i folderach pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Bilet wstępu 50zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia 2017

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po południu zapraszamy w Godzinie Miłosierdzia czyli od godz. 15 do 16 na szczególną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

 2. Nasz Chór Parafialny „Cantate Domino” odniósł swój pierwszy sukces, o czym pisze w artykule dzisiejszy „Gość Niedzielny”. Uroku każdemu chórowi dodają jednakowe stroje. Dlatego nasi chórzyści poproszą nas w przyszłą niedzielę o ofiary do puszki na ten cel. Przy okazji przypominamy, że skład chóru jest otwarty i każdy może spróbować swoich możliwości. Zapraszamy.

 3. Pierwsza próba z dziećmi komunijnymi w kościele odbędzie się w tym tygodniu. Pierwsza grupa we wtorek 25 kwietnia godz. 17, druga grupa w środę 26 kwietnia godz. 17.

 4. Parafialny Zespół Koordynacyjny ma swoje spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.

 5. Zespół Szkół Katolickich w Malborku zaprasza uczniów klas szóstych i ich rodziców na Dzień Otwarty w środę 26 kwietnia o godz. 16. 

Niedziela Wielkanocna – 16 kwietnia 2017

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, abyśmy jako wspólnota uczniów Chrystusa wszyscy z ufnością przyjęli Jego polecenie: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (Mk 16, 15). W tym roku w naszej Ojczyźnie na nowo chcemy też odczytać wezwanie św. Brata Alberta – Bądźcie dobrzy jak chleb.

Życzymy radości z wypełniania misji głoszenia życiem Bożej Miłości, która przez Ofiarę na krzyżu prowadzi nas do zmartwychwstania. Niech w te Święta i w każdym dniu naszego życia umiemy dzielić się wiarą, nadzieją i miłością. Bądźmy dobrzy dla siebie nawzajem jak codzienny chleb. To jest przejawem prawdziwej radości ze Zmartwychwstania Jezusa.

Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt! Alleluja!

 

 1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

 2. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w różny sposób włączyły się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu, przygotowanie prezbiterium, sprzątanie kościoła i inne prace. Niech Chrystus Zmartwychwstały nagrodzi obfitością swojego błogosławieństwa za okazane dobro. Dziękujemy służbie liturgicznej za zaangażowanie w przygotowanie i sprawowanie Liturgii Misterium Paschalnego.

 3. Jutro Msze św. jak w niedzielę.

 4. Przez oktawę Wielkanocy, czyli do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, w zwykłe dni tygodnia, poranne Msze św. będą odprawiane w kaplicy, natomiast wieczorne tu w kościele. Będą poprzedzone o godz. 1730 Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

 5. Nasz Chór Parafialny „Cantate Domino” odniósł swój pierwszy sukces. Uczestniczył w Czwartym Wielkopostnym Festiwalu Chóralnym w Nowem. Zajął trzecie miejsce. Gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie w śpiewy podczas Wielkiego Tygodnia i życzymy dalszych sukcesów. Przy okazji przypominamy, że skład chóru jest otwarty i każdy może spróbować swoich możliwości. Zapraszamy.

 6. Przygotowany jest weekend dla małżeństw w Krynicy Morskiej od 21 do 23 kwietnia. (piątek wieczorem do obiadu w niedzielę). Są jeszcze wolne miejsca.

 7. Pielgrzymkę autokarową po Polsce Północno-wschodniej musimy odwołać z powodu zbyt małej liczby chętnych. Osoby, które wpłaciły zaliczkę prosimy o kontakt.

 8. W święta Wielkanocne 1051 lat temu Mieszko, przyjąwszy chrzest zapoczątkował budowę Państwa Polskiego. Z tej okazji Piotr Szwedowski - prezes malborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego zaprasza wszystkich na wykład. Prelegentem będzie Philip Earl Steele, amerykański historyk, który poświęcił się badaniom nad początkami dziejów Polski. Kim był Mieszko? Czym kierował się podejmując tę doniosłą decyzję o chrzcie Polski? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukuje wnikliwy historyk – autor książki pt. „Nawrócenie i chrzest Mieszka I”. Spotkanie i wykład odbędzie się w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej (Stare Miasto 44) w piątek 21 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 9. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy przeżywana jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby ofiar wojny w Syrii, zwłaszcza w Aleppo.

 10. W naszym kościele odbędzie się koncert „Mojżesz” - spektakl biblijny w wykonaniu orkiestry i solistów filharmonii i opery w Bydgoszczy w niedzielę 18 czerwca o godz. 16. Organizatorem jest Polski Impresariat Artystyczny i Fundacja „Otwórz Serce”. Bliższe informacje są na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc naszym rodakom na wschodzie Ukrainy. Zapraszamy 

Niedziela Palmowa – 9 kwietnia 2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby umacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia:

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18. Będzie zawierała m.in. obrzęd obmycia nóg Apostołom. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza do podjęcia 30-dniowej modlitwy w intencji kapłanów. Modlitwę rozpoczynamy w Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Kapłaństwa. Niech będzie ona wyrazem troski o Pasterzy Kościoła św.

Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Rano o godz. 9 w kościele wspólna modlitwa Ciemnej Jutrzni. W Godzinie Śmierci Pana Jezusa (g. 15) modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się Liturgia: czytanie Pasji, adoracja Krzyża, Komunia św. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i całonocna adoracja. Będzie okazja do spowiedzi po Liturgii do północy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem podczas Adoracji w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Zachęcamy poszczególne wspólnoty z naszej parafii do włączenia się w prowadzenie czuwania. W tym celu prosimy wspólnoty o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje nas post ścisły – trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Natomiast w Sobotę do Wigilii Paschalnej zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8. Natomiast święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 9 do 15 (w każdą pełną godzinę). Najważniejsza Liturgia Wielkiego TygodniaWigilia Paschalna – rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 18. Po wniesieniu paschału do świątyni Orędzie Paschalne, liturgia słowa, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia w radości zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece. Po sobotniej wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od Wielkanocy do niedzieli Miłosierdzia Bożego (23 kwietnia) Nowenna będzie odmawiana codziennie o 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 2. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6. Potem Msze św. o godz. 9, 1030 (chrzty), 12 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

 3. Chętnych parafian zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie dekoracji. Spotykamy się w kościele w poniedziałek rano, wtorek i środę o godz. 10. Zapraszamy osoby ze wspólnot parafialnych do pomocy w sprzątaniu kościoła na Święta.

 4. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 1630 do 1730.

 5. Malborska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19. Wyruszymy z kościoła św. Jana przy zamku do kościoła parafialnego MBNP. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie. Prosimy o zabranie ze sobą na Drogę Krzyżową świec lub lampionów.

 6.  W ostatni piątek odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, która przeszła między blokami naszej parafii aż na ulicę Smoluchowskiego. Szczególnie modliliśmy się za sąsiadów. W nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Dziękujemy osobom z poszczególnych rejonów duszpasterskich, które zaangażowały się w przygotowanie wezwań modlitwy sąsiedzkiej i czytały rozważania.

 7.  Wszyscy widzimy jak ważne jest dobre sąsiedztwo. Dlatego mamy konkretną propozycję budowania dobrych relacji sąsiedzkich. Zbliżają się Święta Wielkanocne, które zwykle spędzamy w gronie rodzinnym. Zachęcamy, abyśmy złożyli sobie sąsiedzkie życzenia świąteczne już w wcześniej – w Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii) lub w Wielki Piątek. Weźmy pokrojoną kromkę chleba na talerzyku i odwiedźmy sąsiadów, by podzielić się z nimi chlebem i złożyć życzenia. Tym bardziej, że obecnie przeżywamy w Polsce Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego, który często zachęcał: Bądźmy dobrzy jak chleb.51 lat temu Mieszko, przyjąwszy chrzest zapoczątkował budowę Państwa Polskiego. Z tej okazji Piotr Szwedowski - prezes malborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego zaprasza wszystkich na wykład. Prelegentem będzie Philip Earl Steele, amerykański historyk, który poświęcił się badaniom nad początkami dzi

Święta

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera

Dzisiaj jest

piątek,
26 maja 2017

(146. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Posłuchaj...

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
18716