Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Druga Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego we wtorek po wieczornej Mszy św.
 2. Osoby wybierające się na autokarową pielgrzymkę do Rumunii w lipcu zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19 w kaplicy.
 3. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z okazją do spowiedzi o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny księży u chorych przed południem.
 4. Modlitwa różańcowa w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 15 a zmiana tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 18-21 marca. Już teraz zachęcamy, by zaplanować udział w tym duchowym przygotowaniu do Wielkanocy.
 6. Funkcjonuje Skrzynka pytań i tematów ustawiona na stoliku pod chórem. Zachęcamy, by na kartkach przynosić w niedziele swoje pytania czy tematy, które chcielibyśmy, aby były poruszone podczas kazań, ogłoszeń parafialnych lub przy innych okazjach. Otrzymaliśmy zapytanie i prośbę dotyczącą ciszy podczas Mszy św. Liturgia przewiduje czas na osobistą modlitwę w ciszy m.in. podczas dziękczynienia po Komunii św. Będziemy starali się częściej stwarzać okazję do modlitwy sercem wdzięcznym Panu Bogu. Prośba dotyczyła też czasu na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Przypominamy i zachęcamy, by korzystać z tych okoliczności, które już od dawna istnieją w naszej parafii: => we wtorki po wieczornej Mszy św. w kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20. => w każdą pierwszą niedzielę adoracja pomiędzy Mszami => w każdy czwartek od godz. 16.30 do wieczornej Mszy św. => dziesiątego dnia miesiąca od godz. 15 do 18 – różaniec => w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 15 do 18 – różaniec
 7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku Wybickiego 20 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z Wybickiego 18, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

 

 

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

 1. Witamy diakona Marka Sadłochę z Nowego Stawu, który w naszej parafii odbędzie praktykę wielkopostną do Wielkanocy. Życzymy Bożych łask na ten czas naszego wspólnego przeżywania przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Szczęść Boże!
 2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1630 oraz po Mszy Świętej o godz. 18. Zachęcamy do udziału w rozważaniu Męki Pana Jezusa.
 3. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730.
 4. Zapraszamy na Koncert zespołu „Sanctus” z Gdańska dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Koncert zatytułowany jest: „Pieśń pasyjna” i pomoże nam wejść w duchowe przeżycie Wielkiego Postu. Po koncercie zbierane będą ofiary na jałmużnę wielkopostną.
 5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany:„Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia. Prosimy o przekazanie tej informacji w rodzinach i wśród znajomych.
 6. W najbliższym czasie w związek małżeński mają zamiar wstąpić: Adam Wypych z tutejszej parafii i Zofia Chrapek z Miłoradza – zapowiedź pierwsza. Rafał Dybowski, kawaler, zamieszkały Długie Pole, parafia Giemlice i Daria Sosna, panna, zameldowana w Malborku, ul. Rolnicza – zapowiedź pierwsza. Patrycjan Goljat i Alicja Grabowska, oboje zamieszkali Malbork, ul. Rolnicza – zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić się do kancelarii parafialnej.
 7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w grupie ks. Jakuba ma spotkanie we wtorek o godz. 19 w kościele – cała grupa.
 8. W związku z przygotowaniami do ŚDM w Panamie w styczniu 2019r. ks. Jakub odpowiedzialny za organizację wyjazdu w naszej diecezji informuje o możliwości przelotu do Panamy wyczarterowanym samolotem. Jak na tę chwilę wydaje się to być najtańsza opcja udziału w ŚDM. Swoje zgłoszenie trzeba potwierdzić do końca lutego. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z tej możliwości prosimy o kontakt.
 9. Zachęcamy do podjęcia troski o czystość naszej świątyni na niedzielną liturgię. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Wybickiego 18. Sprzątanie w najbliższą sobotę od g. 10.
 10. Caritas rozprowadza dziś Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia. W tym roku chcemy, by pomoc finansowa z ofiar zebranych w rodzinach w ciągu Wielkiego Postu została przeznaczona na pomoc konkretnej osobie potrzebującej i jej rodzinie w naszej parafii. Caritas rozezna potrzeby i poda dla kogo będzie ta pomoc. Zachęcamy, by skarbonki dziś odbierali dorośli, którzy wraz ze swoimi rodzinami podejmą wielkopostną jałmużnę. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do Niedzieli Miłosierdzia (8 kwietnia) dla Caritas.
 11. Za tydzień będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszki na pomoc Caritas w przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich rodzin w naszej parafii.
 12. Od dziś pod chórem na stoliku znajduje się Skrzynka pytań i tematów. Zachęcamy, by na kartkach przynosić w niedziele swoje pytania czy tematy, które chcielibyśmy, aby były poruszone podczas kazań, ogłoszeń parafialnych lub przy innych okazjach.

 

Szósta Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018

 1. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które nas księży przyjęły w swoich mieszkaniach podczas kolędy. Dziękujemy za ważne dla nas spotkania i rozmowy, które pomagają nam bliżej poznać parafian i ich życie. Częstym tematem było planowane jesienią powstanie Grup Sąsiedzkich, które będą spotykały się na modlitwę, czytanie Pisma św. i rozmowę. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy zorganizowali sąsiedzkie spotkania opłatkowe przy okazji kolędy.
 2. Kancelaria parafialna powraca do zwykłego czasu otwarcia. Od poniedziałku do czwartku codziennie w godzinach od 16.30 do 17.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza odbędzie w tym tygodniu. Chłopcy – poniedziałek (12 lutego) godz. 19, dziewczęta – wtorek (13 lutego) godz. 19.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7, 10 i 18.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że tylko raz jemy do syta, a dwa razy lekki posiłek. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci. Natomiast prawem o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia.
 6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1630 oraz po Mszy Świętej o godz. 18. Zachęcamy do udziału w rozważaniu Męki Pana Jezusa.
 7. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730.
 8. Zapraszamy na Koncert zespołu „Sanctus” z Gdańska w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Koncert zatytułowany jest: Pieśń pasyjna” i pomoże nam wejść w duchowe przeżycie Wielkiego Postu.
 9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany:„Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia. Prosimy o przekazanie tej informacji w rodzinach i wśród znajomych.
 10. Kto ma dziś ze sobą zeszłoroczną palmę święconą podczas Niedzieli Palmowej prosimy, żeby ją włożyć do kosza pod chórem. Popiół z palm będzie użyty podczas liturgii w Środę Popielcową.
 11. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.
 12. Jest po kolędowej przerwie nowy numer Biuletynu Parafialnego wyłożony na stoliku pod chórem. Zachęcamy, by korzystać z umieszczonego tam tekstu niedzielnej Ewangelii. Można przeczytać go np. rodzinnie podczas modlitwy przed obiadem, albo indywidualnie przy niedzielnym pacierzu.
 13. Przy okazji zachęcamy, by w internecie zaglądać na naszą stronę parafialną i facebooka.
 14. Są jeszcze Zdrapki Wielkopostne. To ciekawa pomoc w duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu.
 15. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. ciekawe artykuły o radości chrześcijańskiej, o miastach i ich kulturze, a także o Himalajach i ekstremalnych warunkach jakie w nich panują. Zachęcamy do lektury.
 16. Dziś w Światowy Dzień Chorego szczególnie otaczamy modlitwą chorych i cierpiących.

 

Piąta Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018

 1. W tym tygodniu przypada Tłusty Czwartek. Zachęcamy, by tak jak w roku ubiegłym organizować sąsiedzkie spotkanie przy herbacie i pączku. Akcja zwana „Pączek w klatce” jest dobrą okazją do miłego spotkania tych, którzy mieszkają obok siebie a nie mają wiele okazji do rozmowy, spotkania, bycia razem. Zachęcamy, by wychodzić z inicjatywą pączkowego spotkania. Zaprośmy sąsiadów do siebie.
 2. Ks. Jakub odwiedzi chorych w swoim rejonie w najbliższy piątek przed południem.
 3. Za tydzień niedziela przypada 11 lutego - Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy, by w miarę możliwości pomóc chorym uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Będziemy szczególnie modlić się za chorych i ich opiekunów.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę (11 lutego) po Mszy św. o godz. 12.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza odbędzie się w przyszłym tygodniu. Chłopcy – poniedziałek (12 lutego) godz. 19, dziewczęta – wtorek (13 lutego) godz. 19.
 6. Zapraszamy na Koncert zespołu „Sanctus” z Gdańska w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Koncert zatytułowany jest: Pieśń pasyjna” i pomoże nam wejść w duchowe przeżycie Wielkiego Postu.
 7. Jest już Zdrapka Wielkopostna. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zwany:„Wieczory dla Zakochanych” organizujemy przez kolejne niedziele od 13 maja do 24 czerwca. Spotkania są w każdą niedzielę w godzinach od 15.30 do 18. Przyjmujemy zgłoszenia. Prosimy o przekazanie tej informacji w rodzinach i wśród znajomych.
 9. Kto ma zeszłoroczną palmę święconą podczas Niedzieli Palmowej zachęcamy, żeby ją przynieść w niedzielę za tydzień do kościoła do spalenia. Ten popiół będzie potem użyty podczas liturgii w Środę Popielcową.
 10. Jeżeli ktoś nie był w mieszkaniu, gdy była kolęda a chciałby, aby kapłan poświęcił dom i rodzinę, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii w celu ustalenia daty odwiedzin duszpasterskich.

Święta

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

sobota,
24 lutego 2018

(55. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

Droga Krzyżowa

w piątki:

1630 i po

Mszy o 1800

 

Wielki Post 2018

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
31641