Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Piąta Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019r.

 1. W maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30 podczas nabożeństw maryjnych.
 2. Wiemy, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Dlatego zachęcamy, aby rodziny odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych.
 3. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich i ich rodziny przeżywać będą w najbliższą sobotę o godz. 11 Polecamy dzieci komunijne modlitwie.
 4. Pierwsza spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w czwartek w godz. 16 – 17.30
 5. Próba z dziećmi przed I Komunią św. w środę godz. 16.30.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Posłańców, którzy nie byli jeszcze w maju na spotkaniu formacyjnym zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. W tym tygodniu Posłańcy rozniosą List do wszystkich parafian. W Liście zapraszamy do radosnego przeżywania Odpustu Parafialnego i dzielenia się uśmiechem z sąsiadami. Uroczystość Odpustu Parafialnego we wspomnienie liturgiczne naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej przeżywać będziemy w środę 29 maja. Tego dnia odbędzie się też wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Wojciech Skibicki. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18. Na zakończenie Mszy św. będzie modlitwa za wstawiennictwem św. Urszuli oraz uczczenie jej relikwii.
 9. Od kilku lat odbywają się nabożeństwa majowe w rejonach między blokami w ostatnią niedzielę maja. Zachęcamy, by Parafianie w tym roku również zgromadzili się na wspólnej modlitwie w swoich rejonach. Szczególnie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci komunijne z ich rodzinami. Po nabożeństwie w niedzielne popołudnie 26 maja zachęcamy, aby zorganizować spotkanie sąsiedzkie z dziećmi komunijnymi przy słodkościach lub grillu.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania planowane jest na wtorek 28 maja godz. 19 w kościele.
 11. Od pewnego czasu działa w przedsionku naszej kaplicy „Społeczna lodówka”. Korzystają z niej ubodzy i dziękujemy tym, którzy przynoszą do lodówki produkty żywnościowe.
 12. Od dziś czynna jest parafialna kawiarnia na nowej plebanii. Zapraszamy po Mszach św.
 13. Osada Jeziorna (trasa za Malborkiem na Tczew) organizuje Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin. Zapraszamy do udziału. Program znajduje się na plakacie w gablocie.
 14. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.
 15. Przygotowujemy IV Malborską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Odbędzie się ona w ostatnią sobotę czerwca – 29 czerwca, gdy przypada w Mątowach odpust św. Piotra i Pawła. Wyruszymy o godz. 7 rano.

Czwarta Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019r.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30.
 2. Mamy świadomość, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym a jednocześnie powszechna jest cześć dla Matki Bożej i chęć wspólnej modlitwy. Dlatego proponujemy, żeby rodziny, które nie mogą przyjść do kaplicy na majowe odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że modlitwa jednoczy i zbliża. Warto pomodlić się rodzinnie we wspólnych intencjach.
 3. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Pana Boga dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Modlitwę poprowadzi wspólnota Koinonia.
 4. Do udziału w Procesji Fatimskiej w rocznicę objawień Matki Bożej zapraszamy jutro 13 maja po wieczornej Mszy św. Przejdziemy ulicami naszej parafii modląc się na Różańcu.
 5. Próby z dziećmi przed uroczystością I Komunii św. będą w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 6. Posłańców zapraszamy na jedno z majowych spotkań formacyjnych. Będą jeszcze dwa terminy. Prosimy o wybranie jednego z nich. W tym tygodniu zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Prosimy o wypowiedzi na temat realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji w naszej parafii. Przygotowujemy się do oceny minionych dziewięciu lat, przed przygotowaniem Tygodnia Braterstwa. Opinie i przemyślenia prosimy na kartkach wrzucać do skrzynki na stoliku pod chórem. Dziękujemy tym, którzy się wypowiedzą, bo każda opinia jest dla nas ważna. Chodzi nam o opinię, jak te lata zmieniły naszą wspólnotę parafialną. Co widzimy jako pozytywne zmiany, a co jest trudnością. Te opinie pomogą nam ocenić ubiegłe lata i wyciągnąć w nioski duszpasterskie na przyszłość.
 8. Od dziś czynna jest parafialna kawiarnia na nowej plebanii. Zapraszamy po Mszach św.
 9. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku ulicy Michałowskiego 20 oraz dalszych domów szeregowych o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię.

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019r.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30.
 2. Mamy świadomość, że nie wszyscy mogą z powodu swoich obowiązków uczestniczyć w nabożeństwie majowym a jednocześnie powszechna jest cześć dla Matki Bożej i chęć wspólnej modlitwy. Dlatego proponujemy, żeby rodziny, które nie mogą przyjść do kaplicy na majowe odmawiały Litanię wieczorem w domu w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że modlitwa jednoczy i zbliża. Warto pomodlić się rodzinnie we wspólnych intencjach.
 3. Pierwsza próba z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w kościele jutro - w poniedziałek 6 maja o godz. 16.
 4. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia za tydzień po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Modlitwę poprowadzi wspólnota Koinonia.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przed rocznicą I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.
 6. Posłańców zapraszamy na jedno z majowych spotkań formacyjnych. Będą trzy terminy. Prosimy o wybranie jednego z nich. W tym tygodniu zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Procesję Fatimską w rocznicę objawień Matki Bożej organizujemy 13 maja w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 8. Prosimy o wypowiedzi na temat realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji w naszej parafii. Przygotowujemy się do oceny minionych dziewięciu lat, przed przygotowaniem Tygodnia Braterstwa. Opinie i przemyślenia prosimy na kartkach wrzucać do skrzynki na stoliku pod chórem. Dziękujemy tym, którzy się wypowiedzą, bo każda opinia jest dla nas ważna. Chodzi nam o opinię, jak te lata zmieniły naszą wspólnotę parafialną. Co widzimy jako pozytywne zmiany, a co jest trudnością. Te opinie pomogą nam ocenić ubiegłe lata i wyciągnąć w nioski duszpasterskie na przyszłość.

Święta

Sobota, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Dzisiaj jest

sobota,
25 maja 2019

(145. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu

700 i 1800

Sakra Bpa Wojciecha

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
57069