• ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

 1. Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła –22 października 2017

  1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 1715. Modlitwa jest połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem.

  2. Wiernych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwie, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W kolejnym Liście do parafian zachęcamy do podjęcia próby zorganizowania przynajmniej raz w październiku „różańca sąsiedzkiego” i wspólnej modlitwy z najbliższymi sąsiadami choćby jednym dziesiątkiem różańca.

  3. Rodziny zachęcamy do włączenia się w dzieło nazywane: „Pół godziny dla Rodziny”. Zapraszamy każdą rodzinę, by spróbowała zebrać się jednego dnia w ciągu całego miesiąca i wybrała sobie pół godziny na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. W tym czasie rodzina może wspólnie pomodlić się różańcem albo w ciszy adorować Pana Jezusa. Będzie też wyłożone Pismo św. Zapraszamy chętne rodziny do zgłaszania się w zakrystii i wybrania daty.

  4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.

  5. W listopadzie gościć będziemy duszpasterza małżeństw o. Ksawerego Knotza. Poprowadzi on w sobotę 4 listopada spotkania chętnych małżeństw. Już dziś zachęcamy małżonków, by zaplanowali sobie udział w tym ciekawym spotkaniu.

  6. Nasza Parafialna Biblioteka poleca na jesienne wieczory ciekawe książki – historyczne, przygodowe, obyczajowe, poradniki, lektury szkolne, książeczki dla dzieci i młodzieży. Posiada duży wybór książek o tematyce religijnej związanych z nauczanie św. Jana Pawła II. Książki można wypożyczyć w niedziele po Mszach św. o godz. 9, 10.30 i 12. W drugą sobotę miesiąca każdego miesiąca w godz. od 10 do 12 można samodzielnie wybrać ulubioną książkę. Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki.

  7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 10 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z ul. Wybickiego 5, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

  8. Kartki na Wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawianą w listopadzie są wyłożone na stoliku pod chórem. Zapraszamy, aby wypełnione kartki przynosić do zakrystii lub kancelarii dla ustalenia dnia tygodnia, w którym będą odczytywane.

  9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego z ogłoszeniami i intencjami mszalnymi na najbliższy tydzień. 

  Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła –15 października 2017

  1. Serdecznie dziękujemy ks. Rusłanowi za wygłoszoną homilię i wspólną modlitwę. Ofiary do puszki po Mszy św. niech będą naszym wsparciem dla jego parafii.

  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 1715. Modlitwa jest połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem.

  3. Wiernych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwie, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W kolejnym Liście do parafian zachęcamy do podjęcia próby zorganizowania przynajmniej raz w październiku „różańca sąsiedzkiego” i wspólnej modlitwy z najbliższymi sąsiadami choćby jednym dziesiątkiem różańca.

  4. Rodziny zachęcamy do włączenia się w dzieło nazywane: „Pół godziny dla Rodziny”. Zapraszamy każdą rodzinę, by spróbowała zebrać się jednego dnia w ciągu całego miesiąca i wybrała sobie pół godziny na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. W tym czasie rodzina może wspólnie pomodlić się różańcem albo w ciszy adorować Pana Jezusa. Będzie też wyłożone Pismo św. Zapraszamy chętne rodziny do zgłaszania się w zakrystii i wybrania daty.

  5. W listopadzie gościć będziemy duszpasterza małżeństw o. Ksawerego Knotza. Poprowadzi on w sobotę 4 listopada spotkania chętnych małżeństw. Już dziś zachęcamy małżonków, by zaplanowali sobie udział w tym ciekawym spotkaniu.

  6. W październiku odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” w Krakowie. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

  7. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców bloku na ulicy Wybickiego 5 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z ul. Konopnickiej, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

  8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła i domu parafialnego.

  9. Kartki na Wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawianą w listopadzie są wyłożone na stoliku pod chórem. Zapraszamy, aby wypełnione kartki przynosić do zakrystii lub kancelarii dla ustalenia dnia tygodnia, w którym będą odczytywane. 

  Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 25 września 2017

  1. Dołączamy do życzeń składanych dziś małżonkom, którzy powtórzyli sobie nawzajem przysięgę małżeńską. Zachęcamy, by praktykować małżeńską, rodzinną modlitwę przy posiłkach (na początek np. w niedzielę). To zadanie i przywilej szczególnie mężów – ojców.

  2. Zapraszamy też małżonków na spotkanie we dwoje na dialogu małżeńskim. Tematem będzie „Więź duchowa małżonków”. Godzinne spotkanie odbędzie się dziś o godz. 16 w kościele.

  3. W listopadzie gościć będziemy duszpasterza małżeństw o. Ksawerego Knotza. Poprowadzi on w sobotę 4 listopada spotkania chętnych małżeństw. Już dziś zachęcamy małżonków, by zaplanowali sobie udział w tym ciekawym spotkaniu.

  4. Przekazujemy zaproszenie dla wszystkich małżeństw sakramentalnych z naszej diecezji na wspólne radosne świętowanie odnowienia przysięgi małżeńskiej. Diecezjalne zgromadzenie małżeństw odbędzie się w Elbląskiej Katedrze w obecności Biskupa Jacka Jezierskiego w najbliższą sobotę (30 września) o godzinie 15. Po uroczystej Mszy zaplanowany jest wspólny poczęstunek przy kawie. Organizatorzy proszą o zgłoszenie telefoniczne 502 252 562 lub e-mailowe:

  5. Nabożeństwa różańcowe odbywają się przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 1715. Modlitwa jest połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i czytanym rozważaniem.

  6. Obecny rok jest jubileuszem objawień Matki Bożej w Fatimie i Gietrzwałdzie. Maryja pytana w Gietrzwałdzie, czy ludzie obecni podczas objawień odmawiają dobrze różaniec odpowiedziała: Tak, bardzo dobrze. Chcemy wobec tego w tym roku w październiku zaproponować, byśmy i my w parafii odmawiali różaniec tak, jak to było 140 lat temu w Gietrzwałdzie. Była to modlitwa różańcowa „z dopowiedzeniami”. Od poniedziałku 2 października będziemy wspólnie uczyli się takiej formy modlitwy.

  7. Wiernych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwie, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W kolejnym Liście do parafian zachęcamy do podjęcia próby zorganizowania przynajmniej raz w październiku „różańca sąsiedzkiego” i wspólnej modlitwy z najbliższymi sąsiadami choćby jednym dziesiątkiem różańca.

  8. Rodzinom proponujemy dzieło nazywane: „Pół godziny dla Rodziny”. Zapraszamy każdą rodzinę, by spróbowała zebrać się jednego dnia w ciągu całego miesiąca i wybrała sobie pół godziny na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. W tym czasie rodzina może wspólnie pomodlić się różańcem albo w ciszy adorować Pana Jezusa. Będzie też wyłożone Pismo św. Zapraszamy chętne rodziny do zgłaszania się w zakrystii i wybrania daty.

  9. Trwają przygotowania do ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do granic”, która odbędzie się w sobotę 7 października. Organizujemy wyjazd busem do kościoła stacyjnego w Tolkmicku. Przyjmujemy zgłoszenia do najbliższej soboty.

  10. W październiku odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” w Krakowie. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

  11. Również na plakacie można poznać szczegóły nocnej pielgrzymki z Malborka do sanktuarium bł . Doroty w Mątowach Wielkich. Zachęcamy do udziału.

  12. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Okrzei - oba bloki o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom z ul. Norwida, które wczoraj pomagały w sprzątaniu. 

  Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 17 września 2017

  1. Akcja Katolicka składa podziękowanie i uznanie osobom, które licznie wybrały się autokarem na uroczystość w Gietrzwałdzie w poprzednią niedzielę. Pomimo spóźnienia na główną Mszę św. kartki z intencjami modlitw do Matki Bożej zostały przekazane do sanktuarium.

  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w tym tygodniu. Grupa rocznika 2000 jutro o g. 19, natomiast rocznik 2001 we wtorek o godz. 19.

  3. Dzień Posłańca w naszej parafii przeżywać będziemy w najbliższą sobotę w godz. 11-14. Do udziału zapraszamy posłańców, rejonowych oraz wszystkie osoby zaangażowane w Program Odnowy Parafii. Niech to spotkanie będzie dla nas wzajemnym umocnieniem w wierze i posłudze na rzecz całej wspólnoty parafialnej.

  4. Zapraszamy na coroczną Niedzielę Małżeństw za tydzień. Na każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy przekazywać to zaproszenie też małżonkom sakramentalnym w naszych rodzinach i wśród znajomych.

  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy też małżonków na spotkanie we dwoje na dialogu małżeńskim. Tematem będzie „Więź duchowa małżonków”. Godzinne spotkanie odbędzie się za tydzień o godz. 16 w kościele.

  6. W tym tygodniu posłańcy rozniosą kolejny List do parafian przygotowujący nas do październikowego różańca.

  7. Zbliża się dzień ogólnopolskiej akcji modlitewnej zatytułowanej „Różaniec do granic”. Zachęcamy, by w miarę możliwości włączać się to ważne duchowe dzieło. Informacje podane są na plakatach w gablotach i w internecie.

  8. W tym tygodniu zwracamy się do mieszkańców ulicy Norwida numery od 21 do 28 o pomoc w sprzątnięciu kościoła przed następną niedzielą. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej troski o naszą parafialną świątynię. Dziękujemy osobom, które wczoraj pomagały w sprzątaniu.

  9. Dziękujemy Panu Tomaszowi Dorniakowi i jego zespołowi za animowanie śpiewu podczas liturgii. Zapraszamy na wykład pana Tomasza pod tytułem „Stop dla raka” dzisiaj o godz. 14 w kaplicy. 

  Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 10 września 2017

  1. Rok Duszpasterski 2017/18 przeżywać będziemy w naszej parafii pod hasłem: Sąsiedzi darem Ducha Świetego. Zaplanowane wydarzenia mają nam pomóc budować jeszcze większą więź sąsiedzką a przez to parafialną. Hasło roku w całej Polsce związane jest z sakramentem bierzmowania i brzmi: Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego.

  2. W dniu dzisiejszym kończy swoją katechetyczną pracę i przechodzi na emeryturę brat Krzysztof Łaszuk. Dziękujemy za piękną, gorliwą i radosną posługę katechetyczną w szkole i parafii. Życzymy na emeryturze zasłużonego odpoczynku, napisania wielu książek i ciągłej aktywności w dziele budowania Królestwa Bożego na ziemi. Szczęść Boże!

  3. Zapisy dzieci do I Komunii św. odbędą się w tygodniu. Zapraszam rodziców do kancelarii parafialnej. Szkoła podstawowa nr 5 klasy III A i B w poniedziałek, klasy III C i D we wtorek, klasa III E w czwartek. Szkoła podstawowa nr 8 i inne w środę. Każdego dnia zapisy rozpoczynają się o godz. 16 do godz. 17.30. 

  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na swoje spotkania w każdą środę o godz. 19. Zapraszamy szczególnie w najbliższą środę, gdy wspólnota dokona „Zawierzenia się Maryi”.

  5. W przyszłą niedzielę na Mszach św. śpiew animował będzie Tomasz Dorniak z Żukowa. Natomiast o godz. 14 zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Dorniakiem – autorem „Księgi zdrowia”. Jego wykład odbędzie się w kaplicy pod hasłem: Stop dla raka. Będą płyty i książka do nabycia. Zapraszamy.

  6. Wrześniowy Dzień Posłańca zaplanowany jest na sobotę 23 września w godzinach od 11 do 14. Do udziału zapraszamy posłańców, rejonowych oraz wszystkie osoby zaangażowane w Program Odnowy Parafii. Niech to spotkanie będzie dla nas wzajemnym umocnieniem w wierze i posłudze na rzecz całej wspólnoty parafialnej.

  7. Coroczną Niedzielę Małżeństw planujemy na ostatnią niedzielę września. Zapraszamy i prosimy przekazywać to zaproszenie też małżonkom sakramentalnym w naszych rodzinach i wśród znajomych. W niedzielę 24 września będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

  8. Jedna z parafianek ufundowała relikwiarz na relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego zwanego „Apostołem Kazachstanu”. Umieszczenie relikwii i poświęcenie relikwiarza odbędzie się jutro na wieczornej Mszy św. w pierwszą rocznicę beatyfikacji.

  9. Zachęcamy do zainteresowania się i włączenia w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”. Bliższe informacje na stronie parafialnej.

  10. Jest już księga intencji na rok 2018. Można ustalać terminy Mszy św.

  11. W tym tygodniu zwracamy się do miesz

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

Dzisiaj jest

sobota,
21 października 2017

(294. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele sierpnia:

700, 900, 1200, 1800

Msze św. w tygodniu:

700 i 1800

Gietrzwałd

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
24090