Menu

Menu dodatkowe

 • ółążść‡

Wyszukiwanie

W naszej diecezji

WSD Diecezji ElbląskiejRekolekcje Elbląg...

Jedenasta Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018r.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.
 2. Spotkanie organizacyjne przygotowujące rowerową pielgrzymkę diecezji elbląskiej do Częstochowy odbędzie się dziś o godz. 15 w naszym kościele.
 3. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 8 w kościele. Wspólnie podziękujemy za kończący się rok i prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.
 4. W wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień – nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 10.30. Pozostałe Mszę św. Bez zmian.
 5. Festyn Parafialny odbędzie się w pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca na placu przed kościołem. Rozpoczniemy o godz. 15. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i radości. Szczególne zaproszenie dla dzieci oraz całych rodzin. Będą różne atrakcje. Zapraszamy do wspólnego świętowania parafialnego.
 6. W naszej parafii mamy od roku relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego zwanego Apostołem Kazachstanu. Jego liturgiczne wspomnienie przypada 20 czerwca (w środę). Zapraszamy na wieczorną Mszę św., po której wyświetlony zostanie krótki film biograficzny o ks. Bukowińskim oraz uczcimy jego relikwie.
 7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy życzliwie o naszych Tatusiach.
 8. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelno, Kraśniewo i Miłoradz – około 18 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Prosimy o zgłaszanie swojego udziału.
 9. W Liście”Bądźmy Razem”, obecnie roznoszonym przez posłańców, zapraszamy do włączenia się na różne sposoby w tę Pielgrzymkę. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.
 10. Tydzień temu powstał Program Duszpasterski na rok 2018/19 dla naszej parafii. Zaplanowaliśmy sześć Wydarzeń, do których zaprosimy wszystkich parafian. Głównym wydarzeniem przyszłego roku będzie tzw. Tydzień Braterstwa zaplanowany na marzec 2019r. Jego owocem będą „Grupy Sąsiedzkie”, które będą spotykały się kilka razy w roku. Dzięki temu po ośmiu latach przejdziemy w naszej parafii do drugiego etapu budowania żywej, misyjnej wspólnoty wierzących. Warto o tym rozmawiać, pytać, wyjaśniać, bo każdy ma swoje w tym zadanie i miejsce.
 11. Kończy się trzyletni czas posługi ks. Jakuba w naszej parafii. Za tydzień pożegnamy ks. Jakuba.
 12. Zachęcamy, by korzystać ze skrzynki pytań i tematów, która znajduje się w kościele pod chórem.

Dziesiąta  Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018r.

 1. W czerwcu trwa codziennie o godz. 17.40 wspólna modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w niej.
 2. Dziękujemy neoprezbiterowi ks. Markowi za wygłoszone kazanie i wspólną modlitwę. Ks. Marek Sadłocha od 1 lipca będzie wikariuszem w naszej parafii. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą wspólnotą parafialną w Księdza posłudze i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas naszej wspólnej drogi budowania Królestwa Bożego.
 3. Festyn Parafialny w tym roku planujemy na pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca. Na festynie będzie Loteria Fantowa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o fanty na loterię. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 4. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelni, Kraśni ewo i Miłoradz – około 18 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy.
 5. Zapraszamy na promocję nowej książki br. Krzysztofa Łaszuka - dziś o godz. 16 w kościele.
 6. Wczoraj osoby z Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego uczestniczyły w Programowaniu roku duszpasterskiego 2018/19 dla naszej parafii. Dziękujemy za modlitwę w intencji tych osób i programowania. W przyszłą niedzielę więcej powiemy o wyniku programowania następnego roku.
 7. Spotkanie Pielgrzymkowe grupy „Pomezania Malbork” odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 16 w kościele MBNP na ul. Słowackiego.
 8. Spotkanie organizacyjne przygotowujące rowerową pielgrzymkę diecezji elbląskiej do Częstochowy odbędzie się w przyszłą niedzielę (17 czerwca) o godz. 15 w naszym kościele.
 9. Za tydzień taca na budowę kościoła i domu parafialnego.

Dziewiąta  Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018r.

 1. W Oktawie Bożego Ciała codziennie do piątku Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. W Oktawie nabożeństwo czerwcowe będzie na koniec procesji po Mszy św. Zapraszamy dzieci w Oktawie, by sypały kwiatki w procesji. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek postu piątkowego. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Pragniemy duchowo przeżyć Oktawę Bożego Ciała. Poszczególne dni będą poświęcone modlitwie za różne grupy osób.
 2. W piątek Biskup Elblaski Jacek Jezierski udzielił w naszej parafii 107 młodym osobom sakramentu bierzmowania. Życzymy młodzieży, by wiernie trwała przy Chrystusie i umacniała się w wierze dzięki współpracy z łaską Ducha Świętego.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w to dzieło oraz w samą liturgię Mszy św. z bierzmowaniem.
 4. Zdjęcia z bierzmowania można zobaczyć na stronie internetowej elbląskiego „Gościa Niedzielnego”.
 5. Kilka osób z Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego będzie uczestniczyło w Programowaniu roku duszpasterskiego 2018/19 dla naszej parafii. Programowanie odbędzie się 8 i 9 czerwca w Malborku. Prosimy o modlitwę w intencji tych osób i programowania, byśmy wspólnie odnajdowali wolę Bożą dla naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Ks. neoprezbiter Marek Sadłocha, który w Wielkim Poście miał u nas praktykę diakońską, odprawi w naszej parafii pierwszą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Na jej zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Zapraszamy na promocję nowej książki br. Krzysztofa Łaszuka w przyszłą niedzielę - 10 czerwca o godz. 16 w kościele.
 8. Festyn Parafialny w tym roku planujemy na pierwszy dzień wakacji - w sobotę 23 czerwca.
 9. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelni, Kraśni ewo i Miłoradz – około 18 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy.
 10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”: raport o stanie polskich szpitali, a także artykuł o nowej błogosławionej Kościoła – siostrze Leonelli zamordowanej w Somalii. Zachęcamy do lektury!

Boże Ciało – 31 maja 2018r.

 1. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. W uroczystość Bożego Ciała można uzyskać odpust za udział w śpiewie pieśni eucharystycznej Przed tak wielkim Sakramentem.
 3. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały dzisiejszą uroczystą procesję: pełniącym różne posługi liturgiczne podczas procesji, dzieciom sypiącym kwiatki i ich opiekunom, chórowi parafialnemu, wspólnotom oraz przygotowującym ołtarze - czyli Akcji Katolickiej, strażakom, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, Domowemu Kościołowi, Różom Różańcowym oraz zaangażowanym parafianom. Dziękuję księżom za wspólną modlitwę. Zachęcam wszystkich uczestników procesji do aktywnego udziału w niej przez modlitwę, śpiew i godne zachowanie.
 4. Dziękujemy Parafianom, którzy poprzez religijne udekorowanie okien na dzisiejszą uroczystość dali publiczne świadectwo wiary w Chrystusa Eucharystycznego.
 5. W Oktawie Bożego Ciała codziennie od soboty do następnego piątku Msza św. wieczorna celebrowana będzie w kościele i połączona z małą procesją wokół kościoła. W Oktawie nabożeństwo czerwcowe będzie na koniec procesji po Mszy św. Zapraszamy dzieci w Oktawie, by sypały kwiatki w procesji. Pragniemy duchowo przeżyć Oktawę Bożego Ciała. Poszczególne dni będą poświęcone modlitwie za różne grupy osób:
Dzień Intencja i zaproszenie dla...
Sobota – 2 czerwca Ojcowie i matki
Niedziela – 3 czerwca Osoby starsze
Poniedziałek – 4 czerwca Młodzież i dzieci naszej parafii
Wtorek – 5 czerwca Rodziny naszej parafii
Środa – 6 czerwca

Osoby zaangażowane w Program Odnowy

i Ewangelizacji – posłańcy, rejonowi i inni

Czwartek – 7 czerwca Cierpiący na ciele i duszy
Piątek – 8 czerwca Pełniący różne posługi w parafii
 1. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Mszę św. z okazją do spowiedzi i Komunia pierwszopiątkowa o godz. 7, 16.30 i 18. Odwiedziny u chorych w piątek przed południem.
 2. Biskup Elbląski Jacek Jezierski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii jutro na Mszy św. o godz. 18. W związku z tym w piątek nie będzie małej procesji wokół kościoła, a Litanię do Serca Pana Jezusa odmówmy rodzinnie w domach.
 3. Biskup elbląski udzielił następującej dyspensy: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK]. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa. Chodzi o piątek [1 czerwca 2018 – Dzień Dziecka] po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
 4. Organizujemy Trzecią Pieszą Pielgrzymkę z Malborka do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich koło Miłoradza w sobotę 30 czerwca. Wyjście o godz. 7 rano z kościoła św. Jana przy zamku. Trasa przez Grobelno, Kraśniewo i Miłoradz – około 20 km. W Mątowach Msza św. o godz. 12. Potem posiłek przy kościele i powrót do domu (autokarem lub we własnym zakresie). Ogłaszamy zapisy

Święta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

środa,
20 czerwca 2018

(171. dzień roku)

Sprawdź pogodę u nas =>

FACEBOOK - strona Parafii

Porządek Mszy św.

Msze św. w niedziele:

700, 900, 1030, 1200, 1800

Msze św.  w niedziele

w lipcu i sierpniu:

700, 900, 1200, 1800

 

Msze św.  w tygodniu:

700 i 1800

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
38898